zukając auta, na pewno przeglądasz ogłoszenia samochodowe w Internecie. USA to rynek pod tym względem bardzo rozwinięty, dlatego powinieneś poznać znane strony amerykańskie z samochodami. To wręcz konieczne, jeśli interesuje się sprowadzenie auta z USA.

Strony IAAI oraz Copart są najpopularniejsze. Co powinieneś wiedzieć o tych amerykańskich stronach z autami? 

Strony z samochodami z USA – dlaczego warto je poznać?

Jeżeli zdecydujesz się na zakup, korzystając z ogłoszeń samochodowych z USA, będziesz w stanie nabyć uszkodzony pojazd w atrakcyjnej cenie. Zapłacisz mniej, nawet jeżeli wliczysz:

  • koszty transportu;
  • opłaty; 
  • naprawę pojazdu. 

Dlaczego tak jest? Wiąże się to z wysokimi kosztami napraw pojazdów mechanicznych w Stanach, przez co nawet lekkie uszkodzenia są uznawane za szkodę całkowitą. Niestety, w parze z zachęcającą ceną idą również zagrożenia oraz minusy korzystania ze stron z samochodami z USA. Pamiętaj przede wszystkim o bezpieczeństwie przeprowadzonej transakcji.

Amerykańskie strony z autami – bezpieczeństwo i pewność zakupu

Gdy szukasz stron z autami z USA, powinieneś koniecznie sprawdzić ich wiarygodność. Warto również poczytać w sieci o opiniach na ich temat. Zrób to, aby zadbać o bezpieczeństwo.

Przykład przezornego działania to zbadanie zgodności oferty ze stanem faktycznym. Często nieuczciwi handlarze ukrywają niewygodne dla nich informacje dotyczące wystawionego pojazdu. 

Strona z samochodami USA – sprawdź jej wiarygodność

Jednym z takich zabiegów jest nieinformowanie kupującego o świadectwie „salvage title”. Jest to dokument wystawiany w Stanach, który określa pojazd jako wycofany z ruchu.

Osoby handlujące samochodami przeprowadzają tanim kosztem remont, a następnie wystawiają auto na sprzedaż. Dlatego pamiętaj, aby przed zakupem pojazdu ze strony amerykańskiej z samochodami upewnić się o jej wiarygodności.

IAAI, czyli najpopularniejsze ogłoszenia motoryzacyjne USA

IAAI to prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalna amerykańska strona z autami. Możesz na niej znaleźć najbardziej powszechne z pojazdów, czyli:

Wyszukasz tutaj auta uszkodzone i powypadkowe, ale znajdziesz też takie, które są w pełni sprawne. IAAI gwarantuje, że ogłoszenia są wiarygodne i zweryfikowane. Jest to wielki i znany portal, który współpracuje tylko z zaufanymi handlarzami.

Próby zatajenia informacji o stanie pojazdu i inne oszustwa są szybko wykrywane. Nieuczciwy kontrahent natychmiast dostaje zakaz współpracy z IAAI. Dzięki tego rodzaju reakcjom ze strony firmy masz poczucie bezpieczeństwa podczas korzystania z tej strony amerykańskiej z samochodami.

Copart – strona z autami z USA znana na całym świecie

Copart również jest bardzo popularną amerykańską giełdą samochodową. Ona także zapewni bezpieczne zakupy. Możesz kupić tu auto bez potrzeby sprawdzenia rzeczywistego stanu pojazdu. Copart kilkukrotnie weryfikuje swoich kontrahentów, co sprawia, że wystawiane tam ogłoszenia są pewne oraz uczciwe.

Kolejnym plusem jest to, że sprzedawcy są kategoryzowani. Mamy tu podział na handlarzy oraz osoby prywatne. Znajdziesz tutaj (podobnie jak na IAAI) samochody:

  • sprawne;
  • uszkodzone;
  • powypadkowe. 

Jeżeli szukasz zaufanej amerykańskiej strony z samochodami, to pomyśl o Coparcie. Jest to firma założona w 1981 roku, która bez przerwy się rozwija.

Którą stronę z ogłoszeniami motoryzacyjnymi z USA powinieneś wybrać?

Zarówno IAAI jak i Copart gwarantują bezpieczeństwo zakupów. Oba portale są wiarygodne i rzetelne. Copart współpracuje jedynie z firmami ubezpieczeniowymi, komisami i licencjonowanymi sprzedawcami, a osoby prywatne są dokładnie weryfikowane.

Jeżeli cenisz sobie bezpieczeństwo oraz wiarygodność, a właśnie szukasz strony z autami z USA, to możesz wybrać jedną z opisanych powyżej. 

Na co zwracać uwagę na amerykańskich stronach z autami?

Kiedy już przejdziesz do wyszukiwania ofert na portalu z ogłoszeniami, nie zapominaj o kilku rzeczach. Powinieneś przeczytać opinie o osobie lub firmie wystawiającej dany pojazd. Zwykle są one widoczne pod treścią oferty.

Czytaj także informacje dotyczące sposobu zapłaty, kiedy wygrasz aukcję. Możesz wpłacić z góry kwotę maksymalną, jaką jesteś w stanie przeznaczyć na dane auto. Inna opcja to zapłata już po zakupie.

Amerykańska strona z samochodami, która jest sprawdzona i wiarygodna, to bardzo dobre miejsce, żeby kupić auto z USA. Dwa portale aukcyjne, które opisaliśmy, bez wątpienia pasują do tego opisu.

Możesz śmiało z nich korzystać, jeśli chcesz sprowadzić samochód z Ameryki. Strony z autami USA to źródło mnóstwa ogłoszeń, więc powinieneś znaleźć wiele ciekawych ofert.

Archiwum: czerwiec 2021