Ubiegłoroczny zwycięzca Ligi Mistrzów, FC Bayern Monachium wraz ze swoim sponsorem – firmą Audi – uruchomił 21 nowych punktów ładowania samochodów z napędem elektrycznym. Wszystkie ładowarki znajdują się w okolicy Allianz Areny, czyli stadionu, na którym swoje domowe mecze rozgrywa ekipa wielokrotnych mistrzów Niemiec. Nie jest to jednak nowość. Latem 2020 roku Audi wraz z zespołem FC Bayern zainstalował 38 ładowarek rozmieszczonych przy boisku treningowym obok Säbener Straße.

Robert Lewandowski wraz z kolegami zespołu na co dzień poruszają się elektrycznymi samochodami Audi e-tron lub Audi e-tron Sportback. Gamę ma niebawem uzupełnić także wariant e-tron GT. W związku z rozwojem aut o napędzie elektrycznym, niemiecka marka postanowiła zaopatrzyć klub w 21 kolejnych punktów ładowania, które będą zlokalizowane w okolicy Allianz Areny.

Audi i FC Bayern – długotrwała i owocna współpraca

Relacje Audi z najlepszym niemieckim klubem trwają już niemal od 20 lat. Koncern spod znaku czterech pierścieni był początkowo jednym ze sponsorów, by w 2011 roku zostać udziałowcem klubu. W styczniu obie strony przedłużyło współpracę do 2029 roku. Audi już zapowiedziało, że to nie koniec elektryfikacji i niedługo pojawią się kolejne stacje ładowania pojazdów. FC Bayern Monachium chwali sobie partnerstwo z firmą z Ingolstadt ogłaszając m.in., że dzięki przesiadce do aut elektrycznych zmniejszył emisję pojazdów swojej floty do poziomu poniżej 95 g CO2/km.

Archiwum: maj 2021