Ceny paliw to temat, który wyjątkowo irytuje w ostatnim czasie kierowców. Serwis e-petrol.pl podkreśla, że wzrost cen ma związek przede wszystkim z drożejącą od połowy ubiegłego miesiąca ropą.

Ceny paliw znowu w górę. Najbardziej zdrożał olej napędowy

Najnowszy raport cenowy opracowany przez wspomniany serwis potwierdza to, co możemy zaobserwować na stacjach. W skali ostatniego tygodnia znów doczekaliśmy się zauważalnych podwyżek jeśli chodzi o ceny paliw. Najmocniej zdrożał olej napędowy, za którego litr trzeba zapłacić średnio aż o 9 groszy więcej niż przed tygodniem. Przeciętnie jest to 5,61 zł za litr.

Drożeje też, na dodatek bardzo mocno, benzyna. E-petrol.pl podkreśla, że cena 5,82 zł za litr i wzrost o 3 grosze w skali tygodnia oznacza, że Pb95 znajduje się zaledwie o 7 groszy od rekordu cenowego jeśli chodzi o wszystkie notowania serwisu. Za Pb98 z kolei średnio zapłacimy 6 złotych bez 1 grosza.

Ceny paliw rosną. LPG też w górę, a najmniej odczuwają to Wielkopolanie

Wzrost cen nie dotyczy jedynie oleju napędowego i benzyny. Niestety, więcej za jazdę samochodem zapłacą także właściciele aut na gaz. LPG w porównaniu do ubiegłego tygodnia kosztuje o 2 grosze więcej.

Choć wzrost cen paliw dotyczy całego kraju, nie wszędzie jest taki sam. Dla przykładu, o ile średnia cena Pb95 w kraju to 5,82 zł za litr, w Wielkopolsce jest to 5,72. Na Opolszczyźnie zapłacimy już 5,86 zł.

Za: e-petrol.pl

Archiwum: wrzesień 2021