Policja wyznaczyła objazdy. W kierunku Torunia przez Wolę, Mazowsze i Dobrzejewice. W kierunku Warszawy w miejscowości Czernikówko trzeba zjechać na pobliską drogę lokalną.

Czernikowo: wypadek na DK10. Strażacy jechali na interwencję

Do tragicznego zdarzenia doszło po godzinie 5.00 w miejscowości Czernikowo pod Toruniem na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z drogą krajową numer 10. Samochód OSP w trybie alarmowym jechał do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Liciszewy. Strażacy jednak nie dojechali na miejsce, ponieważ ich pojazd zderzył się z tirem. Niestety są ofiary o czym mówi mł. bryg. Arkadiusz Piętak:

Dwoje strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej zginęło na miejscu. Trzech strażaków OSP zostało rannych i zabranych do szpitala. W wypadku zginęła kobieta i mężczyzna, druhowie OSP. Nasza koleżanka i kolega, jadąc ratować życie innym, stracili swoje życie

– przekazał rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu.

Trzech kolejnych funkcjonariuszy – dwóch z nich to też funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej – zostali przetransportowani do szpitali w Toruniu i Lipnie. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Źródło: PAP/TVN24.pl

Archiwum: grudzień 2021