W czwartkowy wieczór na ul. Nowatorów w Gdańsku doszło do czołowego zderzenia motocykla z samochodem osobowym. W wyniku poniesionych obrażeń 48-letni motocyklista zmarł.

Tragiczny wypadek miał miejsce 20 maja po godz. 20.00 w Gdańsku na skrzyżowaniu Nowatorów i Słonecznej. 48-letek kierujący motocyklem stracił panowanie nad maszyną i zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem marki Mazda. Pomimo przeprowadzonej reanimacji mężczyzna zmarł. Kierowca samochodu osobowego był w momencie zdarzenia trzeźwy co potwierdza Magdalena Ciska, rzecznik KMP w Gdańsku:

„48-letni mężczyzna kierował motocyklem i z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas, wywrócił się i wjechał ślizgiem pod samochód marki Mazda. Pomimo długiej reanimacji, zmarł. Kierujący mazdą był trzeźwy”.

Gdańska policja przestrzega

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a także kierowali ruchem. W działaniach uczestniczyli również biegły specjalista medycyny sądowej oraz technik policyjny. Mundurowi zdają sobie sprawy z przyjemności jaka wywołuje jazda motocyklem, jednak apelują kierowców o ostrożność:

„Od wielu lat motocykle są bardzo popularnym środkiem transportu. Jazda na motocyklu to często pasja i ogromna frajda. Należy jednak pamiętać, że użytkownicy jednośladów są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego i w przypadku zdarzenia na drodze odnoszą najcięższe obrażenia. Jedyną ochroną ciała motocyklisty, podczas upadku lub zderzenia z innym pojazdem czy też przeszkodą, jest odzież ochronna, tj. kurtka i spodnie motocyklowe, właściwe buty, rękawice oraz kask. Na bezpieczeństwo motocyklistów, istotny wpływ ma również widoczność na drodze. Można ją poprawić przede wszystkim poprzez sprawne i czyste światła, używanie odblaskowych szelek motocyklowych lub kamizelki”.

Archiwum: maj 2021