Jutro rozpoczyna się długi czerwcowy weekend, a wraz z nim wzmożony ruch na drogach całego kraju, na co wpływ ma również coraz większe luzowanie obostrzeń. W związku z tym zwielokrotniona zostanie liczba patroli, która będzie pilnowała porządku na trasach. „Drogówka” zapowiedziała już zwiększoną aktywność.

Od jutra do niedzieli w całej Polsce rozpocznie się długi czerwcowy weekend spowodowany Bożym Ciałem, które przypada na 3 czerwca. Dla większości osób stanowi to idealny moment na zaplanowanie długiego weekendu, a to oznacza intensywny ruch na drogach całego kraju. O bezpieczeństwo zadba zwiększona liczba funkcjonariuszy policji, w tym specjalistyczna grupa Speed o czy mówi kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji:

„W czasie wydłużonego weekendu nad bezpieczeństwem kierowców będą czuwać policjanci ruchu drogowego, w tym m.in. policjanci należący do tzw. grupy Speed. Przekraczanie prędkości jest niestety nadal istotnym problemem na polskich drogach. Wskutek jej przekroczenia w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h w tym roku już 24 721 kierowców straciło uprawnienia na okres trzech miesięcy. To o ok. 4 proc. więcej niż w 2020 r.”

Policjanci sprawdzą przestrzeganie nowych przepisów

Służby mundurowe będą nie tylko skupiać się na przestrzeganiu regulacji dotyczących prędkości, ale również będą egzekwować nowe przepisy obejmujące: odstęp od poprzedzającego pojazdu na drogach ekspresowych i autostradach, elektryczne hulajnogi oraz przejścia dla pieszych.

Według statystyk policji od 1 stycznia br. odnotowano ponad 6,9 tys. wypadków drogowych, w których zginęło 718 osób oraz zatrzymano 35,6 tys. nietrzeźwych kierowców.

Archiwum: czerwiec 2021