Folia do oklejania aut jest coraz częściej używana do zabezpieczania względnie nowych pojazdów. Zapobiega ona powstawaniu drobnych zarysowań, więc pojazd dłużej wygląda jak nowy. Gdzie jeszcze tkwi źródło jej popularności? Folia do oklejania samochodów jest znacznie tańsza niż ponowne lakierowanie auta. Poznaj dokładne ceny folii i dowiedz się, jaka będzie najlepsza w twoim przypadku. Jeśli tylko chcesz, możesz sprawić, że będzie niewidoczna gołym okiem. Jednak dalszym ciągu świetnie sprawdzi się w formie ochronnej warstwy, która skutecznie zabezpieczy twój samochód. Czytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

Jaka folia do oklejania samochodu od zewnątrz?

Jeśli masz taką możliwość, poproś specjalistę z warsztatu specjalizującego się w car wrappingu o dobranie odpowiedniej folii. Jakie powinna mieć cechy? Wiele zależy od konkretnego modelu, jednak dobry produkt to taki, który:

  • daje dodatkowe nasycenie koloru pojazdu;
  • wydłuży żywotność nadwozia i opóźni proces korozji;
  • ograniczy skutki otarć parkingowych oraz drobnych zarysowań, które pojawiają się w trakcie zwykłego użytkowania samochodu;
  • będzie działać przez długi czas (do ok. 10 lat);
  • będzie można bezproblemowo usunąć w każdym momencie, bez uszkadzania lakieru.

Jeśli wybierzesz taką folię, będzie to naprawdę opłacalne. Folia do oklejania samochodów przyda się w przypadku każdego pojazdu, nie tylko tego najnowszego. Dodatkowo, współczesna technologia, którą wykorzystują producenci, pozwala na ochronę coraz bardziej różnorodnych powierzchni, nie tylko samochodowych. 

Jaka folia do oklejania wnętrza samochodu?

Folia do oklejania samochodów wewnątrz wbrew pozorom może wyglądać ciekawie. Możesz dzięki niej dostosować wygląd pojazdu do własnego gustu. Wykorzystaj różnego rodzaju wzory, które pomogą ci uzyskać niezwykły efekt w kabinie samochodu. Możesz okleić wnętrze auta samodzielnie. Zajmie ci to ok. 2 godzin, a dzięki temu zabezpieczysz swój pojazd i zmienisz jego wygląd. Postaw jednak na sprawdzone marki, takie jak np. M3.

Gdzie kupić folię do oklejania samochodów?

Wybór jest szeroki, ponieważ folię do oklejania samochodów znajdziesz nie tylko w sklepach stacjonarnych, lecz także na portalach aukcyjnych. To tam są najbardziej atrakcyjne ceny i największy wybór różnego rodzaju propozycji. Warto więc poszukać ciekawych ofert w sieci. Jeśli jednak nie chcesz się tym zajmować, możesz zaufać swojemu mechanikowi, który dobrze zna różne rodzaje folii i dobierze taką, która będzie spełniała wszystkie twoje oczekiwania.

Folia do oklejania samochodów. Kolory mogą być różne!

Za pomocą folii do oklejania samochodów możesz zmienić kolor swojego pojazdu, na jaki tylko chcesz. W ofertach wielu firm znajdziesz wersje przezroczyste. Są też jednak takie, które przyciągają głębokimi i nasyconymi barwami. To, jaki kolor wybierzesz, zależy więc już tylko od ciebie! Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać tę technologię także do ozdobienia samochodu w nietypowy sposób. Pamiętaj, że nie jest to sposób trwały i w każdej chwili możesz zrezygnować z folii. Okleina bez wątpienia nie wpłynie negatywnie na wartość twojego auta, ponieważ łatwo się jej pozbyć. 

Folia do oklejenia samochodu – cena usługi

Jeśli chcesz, by folia do oklejania samochodów pokryła całe twoje auto, zapłacisz prawdopodobnie około 3-5 tys. złotych. Cena zależy od wielkości pojazdu, co nie jest niczym dziwnym. Im większe auto, tym więcej materiału będzie potrzebne. Ponadto, im więcej będziesz chciał mieć kolorów, tym droższa będzie usługa. Czy to się opłaca? Na dłuższą metę – jak najbardziej tak! Nie zapominaj, że uszkodzony lakier w złym stanie znacznie obniża cenę pojazdu. Jeśli masz nowe auto, powinieneś zadbać o jego zabezpieczenie, aby nie traciło na wartości. Folia może być dobrym rozwiązaniem.

Folia do oklejania samochodów – cena produktu

Cena samej folii może się mocno wahać. Wszystko zależy od tego, po jaką markę chcesz sięgnąć. Na przykład folie M3 kosztują około 150-180 złotych za metr bieżący, jednak należy wziąć pod uwagę, że to popularny, a jednocześnie kosztowny produkt. Używanie folii do oklejania samochodów nie należy więc do zupełnie tanich sposobów. Jeśli jednak liczysz na ochronę pojazdu przed drobnymi uszkodzeniami, jest to jedna z najskuteczniejszych metod.

Folia do oklejania aut to nie bez przyczyny coraz popularniejsze rozwiązanie, dzięki któremu można chronić karoserię. Są także produkty przeznaczone do wnętrza auta. Jeśli ten drobny tuning przypadł ci do gustu i chcesz go wypróbować, śmiało szukaj ofert w sklepach i w sieci, bo naprawdę jest w czym wybierać.

Archiwum: sierpień 2021