Jak połączyć telefon z samochodem przez Bluetooth Nissan? Umożliwi ci to bezpieczne prowadzenie rozmów podczas jazdy autem. Pamiętaj, że twoje dłonie zawsze powinny spoczywać na kierownicy, a użytkowanie telefonu podczas jazdy stwarza potencjalne zagrożenie.

Z tego powodu, jeżeli tylko twój samochód marki Nissan ma taką funkcję, to warto z niej skorzystać. Dowiedz się, jak wszystko ustawić!

Jak połączyć telefon z samochodem przez Bluetooth Nissan?

Jak połączyć telefon z samochodem przez Bluetooth Nissan? Parowanie telefonu z samochodem może wyglądać różnie w zależności od modelu Nissana, który posiadasz. Praktycznie zawsze jest to jednak proste oraz intuicyjne. Z tego powodu zapoznając się z poniższą instrukcją, będziesz w stanie skutecznie połączyć się przy pomocy telefonu ze swoim samochodem.

Łącznie z samochodem w praktyce

Jak już wiesz, proces może wyglądać nieco inaczej w przypadku różnych modeli Nissana. Poniżej znajdziesz przykładową procedurę dla modelu Qashqai:

  1. Włącz funkcję „Bluetooth w telefonie”.
  2. Na panelu radia wejdź w „Ustawienia”, a następnie „Połączenia”.
  3. Kliknij „Dodaj nowe urządzenie”.
  4. W telefonie wybierz samochód, który powinien pojawić się na liście dostępnych urządzeń.
  5. Sprawdź, czy kody widoczne na panelu radia oraz w twoim smartfonie się pokrywają.
  6. Potwierdź i poczekaj, aż urządzenia zostaną sparowane.

Parowanie urządzeń przy pomocy aplikacji

W nowszych Nissanach istnieje możliwość pobrania dedykowanej aplikacji NissanConnect Services. Po zainstalowaniu aplikacji należy założyć konto lub zalogować się do istniejącego. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie w aplikacji numeru identyfikacyjnego pojazdy (VIN). Jest to 17-znakowy numer, który umieszczany jest w dowodzie rejestracyjnym.

W aplikacji wprowadź kod parowania. Żeby go otrzymać, w systemie samochodowym wybierz „Informacje”, następnie „NissanConnect Services”, później „Kanały informacyjne”. Wejdź w „Informacje o koncie” i Kod parowania z samochodem”.

Niezależnie od tego, który sposób połączenia smartfonu z samochodem przeprowadzisz, warto to zrobić. Dlaczego?

Ponieważ znacznie poprawi to poziom bezpieczeństwa. Kierowanie pojazdu podczas jednoczesnego korzystania z telefonu jest niebezpieczne. Powoduje rozproszenie uwagi oraz wymaga poświęcenia jednej dłoni, która w nagłym wypadku mogłaby się okazać kluczowa.

Dlatego skorzystanie z opcji połączenia telefonu z samochodem i rozmawiania w ten sposób za pośrednictwem systemu samochodowego jest znacznie bardziej bezpieczne. A co więcej, nie naraża cię na mandat.

Archiwum: listopad 2022