Modernizacja trasy potrwa do połowy listopada. Za wykonanie odpowiedzialna jest firma Bitmas. Koszt inwestycji szacuje się na 1,4 mln zł.

Kielce: ulica Radomska z ruchem wahadłowym

Od jutra planowane są prace drogowe na ulicy Radomskiej. O szczegółach informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach:

„W ramach tego przedsięwzięcia wykonawca będzie musiał sfrezować nawierzchnię ul. Radomskiej na odcinku 630 metrów i ułożyć nowe warstwy bitumiczne. Początek robót będzie w rejonie skrzyżowania ul. Radomskiej z Szybowcową i będzie modernizowany odcinek w kierunku centrum miasta” – powiedział Skrzydło, który podkreśla, że w tym miejscu zostanie wprowadzony ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną.

Kielce: ulica Radomska. Fatalny stan nawierzchni

Mimo, że ulica Radomska należy do najważniejszych odcinków w Kielcach, to nigdy nie przeszła gruntownego remontu. Stan asfaltu pozostawia dużo do życzenia. Nawierzchnia ma głębokie koleiny i jest cała pokryta łatami. Kierowcy zgodnie twierdzą, że jeździ się po niej fatalnie.

Modernizacja obejmie wymiana nawierzchni na nową, składającej się z trzech warstw bitumicznych. Na odcinku pojawią się też nowe krawężniki.

Prace pochłoną 1,4 mln zł. Połowa z tych środków pochodzi z Ministerstwa Infrastruktury.

Archiwum: wrzesień 2021