Dawniej kierowcy byli w stanie pojechać po pojazd chwilę po przeczytaniu ogłoszenia w gazecie. Dzisiaj rządzi Internet i oferty, które można znaleźć w sieci. I co należy podkreślić, niesłabnącą popularnością cieszą się na polskim rynku samochody z Niemiec. Skąd ten fenomen? I jakie niemieckie strony z autami są szczególnie polecane? Przeczytaj i przekonaj się!

Samochody z Niemiec – dlaczego cieszą się taką popularnością?

Niemieckie strony z autami – dlaczego są tak popularne?

Wynika to głównie z przeświadczenia, że samochody niemieckie nie są aż tak wysłużone, jak te, jeżdżące po polskich drogach. Kierowcy powołują się na większą dbałość użytkowników o auta z Niemiec, lepszy stan dróg, wyższej jakości paliwo. Ogólnie rzecz biorąc, do pewnego momentu wszystko, co było dostępne w kraju za Odrą, było „naj”. I chociaż samochody używane z Niemiec mają obecnie ogromną konkurencję, to nadal wielu kierowców poszukuje swojego wymarzonego auta właśnie na niemieckich stronach z autami.

Samochody z Niemiec – gdzie szukać ogłoszeń?

Opcji jest kilka. Osoby bardziej obeznane w topografii i potrafiące dogadać się w języku niemieckim mogą po prostu odwiedzić naszych zachodnich sąsiadów. Kolejną możliwością jest zlecenie poszukiwania samochodu profesjonalnym firmom. Jednak najprostszym i najszybszym sposobem jest samodzielne przewertowanie ofert na niemieckich stronach z autami. To właśnie tam można bez pośpiechu i bez dodatkowych kosztów wyszukiwać konkretne marki i modele i kontaktować się bezpośrednio ze sprzedawcami.

Niemieckie strony z autami – czy faktycznie warto tam zaglądać, aby znaleźć auto z Niemiec?

Niemieckie portale z autami są bardzo popularne w Polsce. I nie ma w tym nic dziwnego. Wszak w serwisach z tego typu znaleźć można ogromny wybór pojazdów z Niemiec. Ale to nie wszystko. Często niemieckie strony z autami są tłumaczone na język polski. Nie ulega wątpliwości, że taka opcja zdecydowanie ułatwia znalezienie samochodu użytkownikom, którzy nie posługują się językiem niemieckim. Chcesz znaleźć dobre auto z Niemiec? Zerknij na takie witryny, jak mobile.de i autoscout24.pl. Przekonaj się, że ich obsługa jest bardzo intuicyjna! Oczywiście to nie są to jedyne dostępne strony niemieckie z samochodami na sprzedaż. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, w jakich serwisach znajdziesz wartościowe ogłoszenia!

Serwisy z samochodami używanymi. Najpopularniejsze niemieckie strony z autami na sprzedaż

Najpopularniejsze niemieckie strony z samochodami na sprzedaż

Poniżej prezentujemy kilka najchętniej i najczęściej odwiedzanych i jednocześnie zawierających największą liczbę ogłoszeń, niemieckich stron z samochodami. Znajdziesz tam głównie samochody używane z Niemiec, ale możesz też trafić na nowe egzemplarze.

Mobile.de – niemieckie Otomoto

Dlaczego wymienione wyżej witryny z ofertami pojazdów z Niemiec na sprzedaż są aż tak popularne? Oczywiście decyduje o tym tłumaczenie na język polski, ale nie tylko. Na niemieckiej stronie z autami mobile.de możesz znaleźć samochody używane z Niemiec i innych krajów Europy. Możesz przebierać w niemal 1.5 miliona egzemplarzach. Poruszanie się po witrynie nie sprawi ci żadnych kłopotów dzięki intuicyjnej nawigacji.

Na tej niemieckiej stronie z autami możesz skorzystać z wyszukiwarki i filtrować wyniki, uwzględniając:

 • markę;
 • model;
 • cenę do;
 • pierwszą rejestrację;
 • przebieg do;
 • rodzaj paliwa;
 • opcję importowania z konkretnego kraju.

Jeżeli doskonale wiesz, jakie auto z Niemiec chcesz kupić, możesz skorzystać z wyszukiwarki szczegółowej. Znajdziesz tu ponad 100 różnych opcji, które dotyczą zarówno samego modelu, jak i jego stanu, wyposażenia oraz ewentualnych uszkodzeń. Ciekawostką na tej niemieckiej witrynie z autami jest rozróżnienie pojazdów z alternatywnym sposobem zasilania na elektryczne, hybrydowe diesle i hybrydowe benzynowe. To rozwiązanie jest niezbyt często spotykane w naszym kraju, przede wszystkim ze względu na rzadkość występowania hybryd innych niż benzynowe.

Autoscout24.pl – ogromny wybór samochodów z Niemiec w jednym miejscu

To jeszcze potężniejsza wirtualna giełda z pojazdami z Niemiec. Zawiera ponad 2 miliony ogłoszeń, które dzielą się na:

 • auta osobowe;
 • motocykle;
 • pojazdy dostawcze;
 • samochody ciężarowe;
 • naczepy, przyczepki i bagażniki.

Znajdziesz tu nie tylko pojazdy z Niemiec od osób prywatnych, ale też dealerów i pochodzących z autokomisów. Podobnie jak w przypadku mobile.de, na tej niemieckiej stronie z autami na sprzedaż możesz skorzystać zarówno z opcji wyszukiwania na podstawie kilku kategorii, jak też z rozbudowanego filtra. Wszystko po to, byś nie musiał oglądać i wertować ogromnej ilości propozycji, które cię nie interesują.

Inne niemieckie strony z autami, które warto odwiedzić, aby znaleźć wymarzony pojazd

Inne niemieckie strony z autami, które warto odwiedzić

Poza wyżej wymienionymi niemieckimi stronami z autami, dużą popularnością cieszy się portal auto.de. Nie jest on co prawda obsługiwany w języku polskim i ma mniej ofert, jednak można w nim z łatwością znaleźć pojazdy od prywatnych sprzedawców. Obecnie, oferty samochodów niemieckich w większości przypadków pochodzą od handlarzy i nie zawsze cieszą się najlepszymi opiniami u nabywców. Jeżeli chcesz zatem znaleźć samochód bezpośrednio od właściciela, to ta niemiecka strona z pojazdami jest strzałem w dziesiątkę!

Quoka.de – szeroki wybór aut z Niemiec i nie tylko!

Witryną o nieco szerszych parametrach wyszukiwania jest quoka.de. To niemiecki komis samochodowy, w której największy nacisk położony jest na prostotę i zaprezentowanie oferty bez denerwujących i rozpraszających reklam. Na Quoka.de możesz znaleźć nie tylko samochody na sprzedaż, ale też rzeczy do domu i elektronikę. To bardzo ciekawa opcja dla tych, którzy chcą szybko i sprawnie dokonać zakupu i sprowadzić pojazd do siebie.

Ebay.de – koniecznie odwiedź tę niemiecką stronę z autami!

Wymieniając i opisując niemieckie strony z samochodami nie sposób nie wspomnieć o witrynie ebay.de i autoscout24.de. Znajdziesz tu wiele lokalnych ogłoszeń od prywatnych sprzedawców i nie tylko.

Gebrauchtwagen.de – wszystkie oferty samochodów z Niemiec

Jeżeli nie masz czasu, by przeglądać zawartość wszystkich powyższych niemieckich stron z autami na sprzedaż, zerknij na gebrauchtwagen.de. To portal, który zbiera i prezentuje konkretne modele pojazdów, umieszczone na wszystkich najpopularniejszych stronach z pojazdami z Niemiec.

Jak widzisz, wybór niemieckich stron z autami jest całkiem spory! Życzymy owocnych poszukiwań, transakcji i udanego sprowadzania samochodu z Niemiec! Powodzenia!

Archiwum: czerwiec 2021