Dla Gasly’ego będzie to czwarty pełen sezon starów dla ekipy AlphaTauri. Japończyk z kolei jest tegorocznym debiutantem w Formule 1.

Pierre Gasly i Yuki Tsunoda optymistycznie nastawieni po decyzji AlphaTauri

Francuski kierowca jest reprezentantem AlphaTauri od czasów, kiedy stajnia ta nazywała się Scuderia Toro Rosso. Najlepszym wynikiem Gasly’ego jest zwycięstwo w zeszłorocznym wyścigu o Grand Prix Włoch na torze Monza. Oto co powiedział po oficjalnej deklaracji zespołu:

„Bardzo się cieszę, że mogę kontynuować współpracę ze Scuderia AlphaTauri w kolejnym sezonie, zwłaszcza, że dostrzegam jak wielkie postępy uczyniliśmy od 2017 roku. Widząc wyniki, które pokazaliśmy do tej pory w tym sezonie, myślę, że jest wiele wspaniałych rzeczy do osiągnięcia zarówno teraz jak i w przyszłym roku, szczególnie w związku z nadchodzącymi zmianami. Jestem bardzo podekscytowany tym, co możemy osiągnąć w nowej erze F1 i chcę kontynuować pracę z zespołem najlepiej jak potrafię, by uplasować nas jak najwyżej w tabeli konstruktorów. Ten rok był jak dotąd bardzo udany i naprawdę wierzę, że możemy dobrze współpracować, aby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki w 2022 roku”.

W podobnym tonie wypowiedział się też jego zespołowy partner – Yuki Tsunoda:

„Bardzo się cieszę, że zostanę w Scuderia AlphaTauri na drugi sezon. To niesamowita okazja i jestem bardzo wdzięczny zespołowi oraz doktorowi Marko za umożliwienie mi dalszego rozwoju w Formule 1. Mam bardzo dobre relacje z Pierre’em, wiele się od niego nauczyłem już w tym roku i jego doświadczenie pomogło mi w rozwijaniu moich własnych umiejętności. Wspaniale będzie kontynuować z nim moją podróż w F1. Po niedawnej przeprowadzce do Faenzy czuję się bardzo dobrze w zespole i nie mogę się doczekać nadchodzącego sezonu”.

Pierre Gasly i Yuki Tsunoda walczą o wyższą pozycję w tabeli konstruktorów

Aktualnie 25-latek z dorobkiem 66 punktów znajduje się ósmym miejscu w klasyfikacji kierowców. Yuki Tsunoda zaś uzbierał do tej pory 18 oczek co przekłada się na szóstą lokatę wśród konstruktorów. Stajnia z Faenzy walczy o piątą pozycję z zespołem Alpine. Obecna strata do francuskiej ekipy wynosi zaledwie sześć punktów.

Archiwum: wrzesień 2021