Już w najbliższy weekend na torze Jastrząb Suzuki rozpocznie 15. edycję popularnego programu „Suzuki Moto Szkoła”. Celem akcji jest podnoszenie umiejętności oraz poziomu bezpieczeństwa motocyklistów jeżdżących jednośladami marki Suzuki. W tym roku odbędzie się osiem spotkań, a cały program jest realizowany we współpracy z firmą Allianz.

Inauguracja kolejnej edycji „Suzuki Moto Szkoła” zostanie przeprowadzona w dniach 22-23 maja na torze w Jastrzębiu. Ideą projektu jest nie tylko szkolenie kierowców, ale także podnoszenie poziomu bezpieczeństwa. Kurs realizuje wykwalifikowana kadra, która dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas zajęć teoretycznych oraz praktycznych.

Na tegorocznych zajęciach uczestnicy będą koncentrować się nad takimi aspektami motocyklowego rzemiosła jak: bezpieczne pokonywanie zakrętów, taktyka jazdy, obserwacja toru jazdy, punkt skrętu, szczyt zakrętu, operowanie hamulcem i gazem.

Suzuki Motor Poland: Wymagania i koszty

Projekt jest przeznaczony dla posiadaczy motocykli marki Suzuki bez względu na wiek, model i pochodzenie maszyny. Kursant musi zaopatrzyć się w odpowiednią odzież. Mowa tu o: kurtce i spodniach skórzanych lub tekstylnych wyposażonych w protektory ramion, łokci, pleców i kolan, rękawicach motocyklowych, kasku z atestem oraz butach chroniących kostkę. Dodatkowo motocykl powinien być zarejestrowany i posiadać ubezpieczenie OC. Koszt całego kursu wynosi 250 zł od osoby. W cenę wliczone jest całodniowe szkolenie wraz z obiadem.

Tegoroczna edycja „Suzuki Moto Szkoła” uwzględnia 8 spotkań z czego aż 5 zaplanowano na torze w Jastrzębiu. Pozostałe odbędą się na: Autodrom Pomorze, Steel Ring Trinec oraz w Starym Kisielinie. Organizatorami projektu jest Suzuki oraz firma ubezpieczeniowa Allianz. Więcej szczegółów odnośnie całej akcji, harmonogramu czy planu dnia znajdziecie na stronie www.suzuki.pl.

Archiwum: maj 2021