Amerykanie raczej nie lubią rond. Przynajmniej w stanie Kentucky. Dowodzi tego film nagrany przez drona nad nową konstrukcją tego typu. Okazało się, że zdecydowana większość kierowców nie miała pojęcia, w jaki sposób rondo objechać.

Ronda nie są w USA normą

Ten stan zdążył przyzwyczaić Amerykanów do długich ulic oraz prostopadłych skrzyżowań. O ile w Europie ronda są bardzo częstym widokiem, we wspomnianej amerykańskiej prowincji jest dokładnie odwrotnie. W całym kraju rond jest zaledwie 7100. Nawyki niestety niezwykle trudno jest zmienić, czego dowodem jest wspomniany film.

Jeszcze rzadziej ronda widzi się właśnie w stanie Kentucky, który nie należy do najbardziej zaludnionych terenów USA. Mieszka tam tylko 4,5 miliona mieszkańców. Mimo wszystko rondo postanowiono tam zbudować. Powstało w hrabstwie Rowan i zastąpiło skrzyżowanie czterokierunkowe.

Nagranie robi furorę w sieci

Miało być mniej wypadków, a jest kłopot. Efekty z pewnością nie są takie, jakich oczekiwano. Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy tego stanu potrzebują jeszcze sporo czasu, zanim rondo przestanie być dla nich dziwnym tworem, którego nie sposób objechać prawidłowo.

Polscy kierowcy oglądając to nagranie z drona z pewnością będą łapali się za głowę. W razie czego – ostrzegaliśmy!

za: auto-swiat.pl

Archiwum: kwiecień 2021