Budowę tego fragmentu S7 podzielono na trzy odcinki. Będzie się ona zaczynać na granicy województwa świętokrzyskiego z małopolskim i dotrze do Krakowa. Łącznie jest to niemal 56 kilometrów.

S7. Pierwszy odcinek gotowy

Jak informuje serwis internetowy Radia Kraków, prace ruszyły dosyć dawno, bo na początku 2018 roku. Rozpoczęto wówczas budowę 13-kilometrowego odcinka, który właśnie został oddany do użytku. Koszt tej inwestycji to aż 500 milionów złotych.

Informacje na temat zakończenia prac na tym odcinku przekazał dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W rozmowie z Radiem Kraków Tomasz Pałasiński podkreślił, że cały odcinek zostaje tym samym oddany do dyspozycji kierowców.

S7. Kolejny odcinek dopiero za dwa lata

Kierowcy czekający na skończenie budowy całej trasy muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Według obecnych informacji, kolejny z fragmentów ma zostać oddany do użytku w 2023 roku. Budowa tego fragmentu niezwykle ważna, chodzi o odciążenie zakorkowanej drogi krajowej numer 7.

W tej chwili podpisana jest już także umowa na trzeci i ostatni odcinek. Fragment S7 pobiegnie dalej między węzłami Miechów i Szczepanowice. Posiadać będzie dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą ze stron.

Za: Radiokrakow.pl, krakow.wyborcza.pl

Archiwum: październik 2021