Jak informują media, Tesla w trzecim kwartale 2021 sprzedała więcej samochodów niż w poprzednich trzech miesiącach tego roku. Co ciekawe, w tamtym okresie także był to rekord.

Tesla bije kolejny rekord sprzedaży

Podsumowanie trzeciego kwartału 2021 roku jest dla Tesli wyjątkowo pozytywne. Wyprodukowano w tym czasie ponad 237 tysięcy aut. Jeśli chodzi o sprzedaż, wyniki są jeszcze lepsze. Klienci kupili aż ponad 241 tysięcy samochodów marki Tesla.

Co ciekawe, jest to kolejny rekord z rzędu. W poprzednim kwartale sprzedaż wyniosła ponad 201 tysięcy i również był to najlepszy do tej pory wynik w historii. Jak czytamy na łamach serwisu e-Autokult, Tesla w porę zareagowała na zbliżające się problemy jeśli chodzi o dostępność półprzewodników. Dostawca został szybko zmieniony, dostosowano również oprogramowanie pojazdów jeśli chodzi o chipy.

Tesla i rekord sprzedaży. Jakie samochody są najczęściej kupowane?

Wspomniany serwis przekazał, że za wzrost sprzedaży odpowiadają przede wszystkim dwa modele aut marki Tesla. Chodzi o 3 oraz Y.

Najbardziej wymowne są oczywiście konkretne liczby. Podano, że w całości wyprodukowanych aut modele S i X wyniosły tylko 8941 sztuk.

Za: e.autokult.pl

Archiwum: październik 2021