Szef marki Volvo, Håkan Samuelsson poinformował, że fabryka Ridgeville będzie przeznaczona wyłącznie do produkcji samochodów elektrycznych. Decyzja ta sprawia, że kolejna generacja Volvo XC90 będzie wyposażona wyłącznie w napęd elektryczny, ponieważ model ten powstanie właśnie w amerykańskim zakładzie. Debiut najnowszego XC90 ma nastąpić w 2022 roku.

Od dawna wiadomo, że Volvo dąży do pełnej elektryfikacji swoich samochodów. Szwedzka marka w związku z tym poczyniła kolejne kroki deklarując, że fabryka Ridgeville będzie tworzyć wyłącznie auta zasilane prądem. Zakład obecnie zajmuje się konstruowaniem modelu S60, zaś w kolejce czeka już Polestar 3. Komunikat Samuelssona wskazuje na to, że kolejna odsłona Volvo XC90 również będzie w pełni elektryczna, ponieważ pojazd ma powstać właśnie w Ridgeville.

Volvo od 2030 r. wyłącznie na prąd

Decyzja Volvo jest o tyle zaskakująca, bowiem samochody na prąd nie są w Stanach Zjednoczonych bardzo popularne. Samuelsson w wywiadzie udzielonym portalowi Automotive News był jednak w pełni przekonany, że jest to odpowiednia lokalizacja widząc w amerykańskim rynku szansę i niszę dla swojej marki.

Szwedzkie przedsiębiorstwo już dawno zapowiedziało, że zamierza w niedalekiej przyszłości produkować wyłącznie samochody elektryczne. Firma wyznaczyła nawet datę graniczną, która przypada na 2030 rok. Fabryka Ridgeville zostanie zatem pierwszym zakładem Volvo zajmującym się jedynie autami na prąd.

Archiwum: czerwiec 2021