Każdy kierowca z pewnością doskonale wie, że żarówki w desce rozdzielczej oraz centralnej konsoli odmawiają posłuszeństwa bez uprzedzenia. Pewnego dnia w czasie jazdy po prostu zauważysz, że jedna z nich przestała działać. Wymiana żarówki w desce rozdzielczej nie jest zbyt skomplikowana, dlatego większość osób sobie z nią poradzi. Sprawdź, jak wymienić żarówki na desce rozdzielczej samodzielnie!

Wymiana żarówki w desce rozdzielczej – o czym pamiętać?

Warto wiedzieć, jak wymienić żarówki w desce rozdzielczej na wypadek, gdyby przestały działać w trasie. Jest to dość łatwe, jednak zarazem naprawdę żmudne oraz niezbyt intuicyjne. Każdy element tego typu wyposażony jest w zatrzaski, śrubki czy linki, które sprawiają, że praca staje się znacznie bardziej skomplikowana. 

W związku z tym odpowiedź na pytanie, jak wymienić żarówki w desce rozdzielczej krok po kroku, jest niemożliwa. Każdy samochód jest inny, dlatego instrukcja obsługi lub fora dyskusyjne okażą się w tym wypadku niezbędne. Samą wymianę żarówki w desce rozdzielczej należy zacząć od demontażu. W jaki sposób postępować? 

Pierwszy etap wymiany żarówki w desce rozdzielczej – demontaż

Wymiana żarówki w desce rozdzielczej rozpoczyna się od demontażu samego elementu. Jak się możesz domyślić, będziesz do tego potrzebował odpowiednich narzędzi. Jakich? W większości wypadków wystarczą ci tylko i wyłącznie krzyżakowy oraz płaski śrubokręt. Zwróć jednak uwagę na to, aby były one dość długie, dzięki czemu wymiana żarówki w desce rozdzielczej będzie znacznie prostsza. 

W niektórych przypadkach konieczne będzie także wykorzystanie kluczy imbusowych lub torx. Jeśli chcesz mieć pewność, że wymiana żarówki w desce rozdzielczej nie zakończy się porysowaniem elementów, zakup specjalną dźwignię służącą do podważania plastikowych części. Zwróć uwagę na to, aby postawić na produkty wykonane z tworzywa. 

Nie wiesz, jak wymienić żarówki w desce rozdzielczej? Na początek wybierz odpowiedni zamiennik!

Wymiana żarówki podświetlenia w desce rozdzielczej – na jaki produkt postawić?

W odpowiedzi na pytanie, jak wymienić żarówki w desce rozdzielczej należy zawrzeć wzmiankę o tym, na jakie produkty trzeba się zdecydować. W tym wypadku także musisz samodzielnie dojść do tego, jakie produkty będą ci potrzebne. Jeśli decydujesz się na rozebranie deski, może warto wymienić wszystkie kontrolki? W końcu ich cena to zaledwie kilka złotych, a w niedalekiej przyszłości ominie cię ponowna wymiana żarówki podświetlenia w desce rozdzielczej. 

Równie istotną kwestią jest typ samych produktów. Ostatnio wielką popularnością cieszą się rozwiązania LED. Ich trwałość jest świetna, czego jednak nie można powiedzieć o jasności. 

Kiedy zakupisz odpowiednie produkty, będziesz mógł przejść do pracy. Sprawdź, jak wymienić żarówki w desce rozdzielczej, aby niczego nie zniszczyć!

Jak wymienić żarówki w desce rozdzielczej – bezcenne wskazówki!

Wymiana żarówki w desce rozdzielczej z pomocą instrukcji nie zawsze będzie tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Właśnie dlatego przed rozpoczęciem pracy warto zrobić zdjęcia samego układu, do których w późniejszym czasie będziesz mógł się odnieść. Co jednak zrobić, jeśli nie masz smykałki do mechaniki, a żarówki w kokpicie przestały działać? 

Wymiana żarówki w desce rozdzielczej u mechanika – ile to kosztuje?

Jeśli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie wymienić żarówki w desce rozdzielczej, udaj się do mechanika. Proces ten w warsztacie przebiega szybko oraz jest niedrogi. Wymiana żarówki w desce rozdzielczej u mechanika zajmie kilka chwil i będzie kosztować od 20 do 50 zł. 

Jak wymienić żarówki w desce rozdzielczej? Ile kosztuje to u mechanika? Teraz już wszystko to wiesz, więc możesz zadbać o swój pojazd!

Archiwum: listopad 2021