W czasie zimy życie kierowców jest mocno utrudnione. Problemy z odpalaniem samochodu, zamarznięte wycieraczki i szyby, śliskie drogi – to wszystko sprawia, że dojazdy do pracy mogą zdecydowanie się wydłużyć. Dlatego jeszcze nim rozpocznie się sezon, warto dowiedzieć się, jak zapobiegać takim sytuacjom, a jeśli już się zdarzą – jak skutecznie im zapobiegać Jak odmrozi wycieraczki w szybki i sprawny sposób?

Zamarznięte wycieraczki w samochodzie – skąd problem?

Zamarznięte wycieraczki w samochodzie często pojawiają się w modelach pojazdów, które nie mają ogrzewanych szyb. Zazwyczaj znajdują się na nich cząsteczki wody, a w czasie mrozów ten kawałek plastiku po prostu przymarza do szyby pokrytej szronem. Dlatego też – jeśli nie chcesz borykać się z problemem, jakim są zamarznięte wycieraczki – zainwestuj w samochód, który ma odpowiednie ogrzewanie. To zaoszczędzi ci naprawdę wiele pracy!

Zamarznięte wycieraczki nie działają? Nie panikuj!

Zamarznięte wycieraczki nie działają, a ty musisz szybko jechać do pracy? Spokojnie. Jeśli wyjechałeś już na drogę i akurat pada, dobrym rozwiązaniem może być zatrzymanie się na poboczu. Niestety, jazda autem bez dobrej widoczności jest po prostu niebezpieczna. 

Daj chwilę swojemu pojazdowi. Zamarznięte wycieraczki powinny się odmrozić pod wpływem ciepła samochodu, dlatego nie wyłączaj silnika. Jeśli zorientujesz się jeszcze przed domem, pamiętaj, aby nie używać od razu gorącego powietrza na zamarzniętą szybę, bo różnica temperatur może doprowadzić do jej popękania! Unikaj także skrobaczki, która może porysować szkło.

Skuteczne sposoby na zamarznięte wycieraczki

Sposoby na zamarznięte wycieraczki to także metody prewencyjne. Możesz na przykład użyć specjalnych produktów, które utrudnią zamarzanie pojazdu. To prosty i stosunkowo tani sposób. 

Inną popularną metodą jest wymiana piór na grafitowe, które nie zamarzają. Niestety, dość szybko się zużywają, dlatego nie nadają się na sezon letni. Jak odmrozić wycieraczki, jeśli już doszło do ich zamarznięcia? Przede wszystkim pamiętaj, aby korzystać z płynu do spryskiwaczy na bazie alkoholu. Pomoże ci szybko uporać się z problemem!

Zamarznięte wycieraczki mogą być problematyczne, ale na szczęście to problem, który rozwiążesz szybko i sprawnie. Pamiętaj jednak, że prewencja zawsze jest lepsza niż radzenie sobie ze skutkami!

Archiwum: grudzień 2021