Jak odmrozić zamek w samochodzie? Jest na to kilka skutecznych sposobów. Pamiętaj, aby nie ciągnąć na siłę za klamkę: to może doprowadzić do wielu zniszczeń! Bądź delikatny, ale skuteczny. Dowiedz się też, jak zapobiec problemowi zamarzających zamków w samochodzie, abyś w ogóle nie musiał się nim przejmować. W ten sposób zaoszczędzisz sobie wiele nerwów. W końcu to nic przyjemnego, gdy próbujesz wsiąść do auta zimnym rankiem, a ono nie chce się otworzyć. Spraw, aby zamarznięty zamek w samochodzie przeszedł do przeszłości.

Zamarznięty zamek w samochodzie – jak zapobiec zamarzaniu? 

Aby zamarznięty zamek w samochodzie nigdy nie był problemem, najlepszym sposobem jest trzymanie pojazdu w garażu, najlepiej takim, w którym panuje dodatnia temperatura. Wówczas nie będziesz mieć problemu ani ze szronem na szybach, ani z akumulatorem, a auto dłużej będzie sprawne. Nie każdy jednak może sobie na to pozwolić. Nieco mniej skuteczną metodą, ale na pewno wartą wypróbowania, jest zabezpieczanie pojazdu np. za pomocą derki, okrywającej nie tylko okna, ale również drzwi. Wtedy temperatura auta nieco wzrośnie i samochód być może nie zamarznie, zwłaszcza w nieszczególnie zimne noce. 

Zamarznięty zamek w samochodzie – uważaj na mycie

Ważne jest także to, aby ostrożnie myć samochód. Możesz to robić nawet zimą, np. gdy wyruszasz w dalszą podróż. Warto jednak wybierać cieplejsze dni, gdy nie ma mrozu. Najlepiej skorzystać z myjni bezdotykowej, gdzie auto będzie następnie dokładnie wysuszone. W końcu nigdy nie wiesz, czy w nocy nie pojawi się przymrozek, a to właśnie on może spowodować, że woda zamarznie w szczelinach oraz na uszczelce i nie będziesz mógł otworzyć swojego pojazdu. Zamarzające zamki w samochodzie mogą pojawić się też, jeśli wjechałeś w kałużę, która mocno opryskała pojazd, dlatego staraj się uważać na drodze!

Jak odmrozić drzwi w samochodzie? Odmrażacz do zamków

Jak odmrozić zamek w drzwiach w samochodzie, gdy jednak zamarzły? Na szczęście nie jest to aż tak trudne. Musisz po prostu wiedzieć, jak się do tego zabrać. Zamarznięty zamek w samochodzie odmrozisz za pomocą specjalnego preparatu, który zwykle zawiera alkohol i szybko rozpuszcza lód. Są specyfiki, które działają także na szron zalegający na szybach, jednak nim jednego z nich użyjesz, sprawdź, czy na pewno może mieć kontakt także z drzwiami. Często tego typu preparaty mają inny skład, dlatego lepiej nie ryzykować. Jednak nim nadejdzie zima, warto się w jakiś zaopatrzyć, gdyż nie jest zbyt drogi.

Zamarznięty zamek w samochodzie – jaki preparat wybrać?

Gdy wybierasz preparat, który pomoże poradzić sobie z zamarzniętym zamkiem, zwróć uwagę na to, aby był on jak najwyższej jakości. Lepiej, żeby miał w składzie ograniczoną ilość tłuszczów, zwłaszcza jeśli chcesz użyć go także na szkło. Dlaczego? Mogą sprawić, że szyby będą miały znacznie ograniczoną widoczność. Poza tym sprawdź przed zakupem, w jakich temperaturach specyfik będzie najskuteczniej działać. Mieszkasz w rejonie, w którym często jest wyjątkowo mroźno? To szczególnie ważne! Sprawdź także, jaki aplikator ma płyn. Czy za jego pomocą będziesz w stanie precyzyjnie go rozpylić? Jak zawsze, warto też zapytać o opinię znajomych bądź mechanika, który na pewno przetestował wiele różnych sprejów. 

Odmrażanie zamków samochodowych – czym odmrozić zamek?

Nie chcesz inwestować w płyn? Być może lepiej postawić na elektryczne urządzenie, dzięki któremu odmrażanie zamków samochodowych będzie zdecydowanie łatwiejsze. Gadżet działa na baterie i kosztuje kilkanaście złotych, a na dodatek jest naprawdę niewielkie. Możesz je więc dopiąć do kluczyków. Jak działa? Wytwarza ciepło, które rozpuści lód, znajdujący się w zamku w aucie. Dzięki temu szybko będziesz mógł otworzyć drzwi do samochodu i usiąść za kierownicą, aby włączyć ogrzewanie i rozgrzać cały pojazd, nie martwiąc się problemem zamarzających zamków w samochodzie.

Zamarznięty zamek w samochodzie – jeden z problemów

Zamarzający zamek w samochodzie to tylko jedna z przeszkód, która czeka na kierowców zimą. Jak wiele z nich, można jej zapobiec w dość prosty sposób: odpowiednio dbając o pojazd i pilnując, aby nie stał na mrozie. Na szczęście tę przeszkodę łatwo wyeliminować, dlatego nie panikuj, jeśli w mroźny dzień twoje auto nie daje się otworzyć. W ostateczności skorzystać też z domowych sposobów na otworzenie zamka, jak polewanie go wysokoprocentowym alkoholem.

Archiwum: grudzień 2021