Aktualizacja AutoMapy może zostać wykonana na kilka sposobów. Różne rodzaje odświeżenia bazy danych oprogramowania są związane z rozmaitymi systemami operacyjnymi, na bazie których działają najpopularniejsze urządzenia – Android, iOS oraz Windows. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat uaktualnienia bazy danych oprogramowania, dzięki czemu będzie można poruszać się bezproblemowo po drogach. W takim razie, co warto wiedzieć na ten temat?

Aktualizacja AutoMapy na urządzeniach Android i iOS 

Aktualizacja AutoMapy może zostać z powodzeniem wykonana na każdym urządzeniu z systemem Android, a także iOS. Użytkownik jest w stanie zainstalować oprogramowanie w pełnej wersji lub testować je bezpłatnie przez 7 dni. Należy tutaj podkreślić, że darmowy tydzień używania AutoMapy jest propozycją dla tych, którzy ściągnęli oprogramowanie po raz pierwszy.

Najprostszy sposób to ściągnięcie aktualizacji AutoMapy prosto ze sklepu z aplikacjami – Google Play lub App Store. Za sprawą tego rozwiązania wszystkie informacje niezbędne do poruszania się wraz z mapami będą odświeżane automatycznie. Warto też się dowiedzieć, jaki typ oprogramowania będzie w stanie obsłużyć aplikację AutoMapa – Android w wersji od 4.1 do teraźniejszej, a także iOS od wersji 10.0. Nawigacja Android auto, a także iOS działa m.in. na smartfonach oraz tabletach.

Proces aktualizacji AutoMapy w systemie Windows

Jeśli ktoś dysponuje urządzeniem z systemem Windows, to aktualizacja AutoMapy będzie przebiegać za pośrednictwem komputera. Należy na niego pobrać wersję z wybraną mapą, a potem podpiąć kablem urządzenie i uruchomić pobrany instalator. Innym sposobem jest też zainstalowanie aktualnego oprogramowanie na karcie pamięci, którą następnie można wsunąć do urządzenia obsługującego. Nawigacja samochodowa będzie działać na urządzeniach z systemem operacyjnym:

  • Windows Mobile 5.0 – 6.5.3;
  • Windows CE 5.0;
  • Windows CE 6.0;
  • Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10 w komputerach.

Czy warto korzystać z AutoMapy?

AutoMapa jest oprogramowaniem, które dysponuje własnymi danymi mapowymi dla Polski, co daje nieporównywalną przewagę nad innymi aplikacjami do nawigacji. Z tego względu jest najczęściej wybieranym oprogramowaniem przez polskich kierowców. Dotyczy to zarówno standardowych uczestników ruchu, jak i pracowników m.in. Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, kierowców karetek, czy Straży Pożarnej lub Policji.

Do największych zalet AutoMapy zalicza się aktualność oraz szczegółowość. Mapy przedstawiane przez oprogramowanie pokazują stan faktyczny, czyli setki tysięcy kilometrów dróg, którymi można się poruszać, a także tras w budowie. AutoMapa zawiera również informacje na temat tak newralgicznych danych, jak drogi techniczne, leśne, osady, przysiółki, czy lokalne i zwyczajowe nazwy miejsc oraz obszarów. To wszystko sprawia, że warto korzystać z AutoMapy.

Pliki oprogramowania zawierają też informacje typu System Traffic dotyczące korków na drodze, a także innych przeszkód o kluczowym znaczeniu dla bezproblemowego poruszania się po wyznaczonej trasie. Dzięki tym danym można dokładnie określić, o której godzinie dotrze się na miejsce.

Archiwum: grudzień 2022