Niedawno informowaliśmy o pierwszym w tym roku spadku cen benzyny. Był on jednak symboliczny, cena Pb95 spadła o zaledwie jeden grosz. Zdecydowanie lepsze wiadomości mamy jednak dla właścicieli samochodów napędzanych LPG.

Nie ma wielkich zmian

Ceny niemal wszystkich paliw są w ostatnim czasie stabilne. Zmiany nie są wielkie. Po chwilowym spadku cen benzyny, znów nastąpił niewielki wzrost. Za litr Pb95 średnio zapłacimy 5 złotych i 26 groszy. Pb98 kosztuje już 5,58 zł.

Jak informuje serwis e-petrol.pl, za benzynę najmniej zapłacimy obecnie w województwie lubuskim. Litr Pb95 kosztuje tam 5 złotych i 16 groszy. Z kolei za litr Pb98 trzeba zapłacić 5 złotych i 43 grosze.

W przypadku oleju napędowego najlepiej wygląda sytuacja na Śląsku. Za litr zapłacimy około 5 złotych i 9 groszy.

Najwięcej za paliwo płacą mieszkańcy województwa mazowieckiego. Tutaj litr benzyny Pb95 kosztuje aż 5 złotych i 34 grosze. Olej napędowy to koszt 5,30 zł za litr.

Spadła cena LPG

Zadowoleni mogą być jedynie właścicieli aut napędzanych LPG. Cena gazu ponownie spadła o 2 grosze. Średnio na terenie kraju za litr zapłacimy 2 złote i 51 groszy. Najmniej gaz kosztuje w województwie świętokrzyskim. Tutaj średnia cena to tylko 2 złote i 44 grosze.

W najbliższych dniach zdaniem ekspertów nie należy spodziewać się wielkich wahań cen benzyny w naszym kraju. Zmieniać mogą się z kolei ceny na rynkach międzynarodowych, w związku z różną sytuacją epidemiczną w poszczególnych krajach.

za: e-petrol.pl

Archiwum: kwiecień 2021