Niemcy są dla Polski najważniejszym krajem jeśli chodzi o import samochodów używanych. Jak informuje wprost.pl, aż 40 proc. samochodów z drugiej ręki pochodzi właśnie od naszych zachodnich sąsiadów.

Ceny używanych aut z Niemiec szybują w górę

O wzroście cen używanych samochodów w Niemczech poinformował „Auto-Świat”. Jak czytamy, w skali roku cena używanego auta wzrosła przeciętnie o niemal 3 tysiące euro! Wspomniana średnia cena wynosiła w sierpniu 23 196 euro.

Ceny używanych aut w Niemczech sprawdził niemiecki portal z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. AutoScout24 informuje, że nowa średnia cena jest wyższa aż o 3 tysiące euro w porównaniu do sierpnia 2020 roku.

Ceny używanych aut rosną. Wszystko przez pandemię

Wyższa cena, jaką trzeba dziś zapłacić przeciętnie za auto z Niemiec, związana jest z pandemią koronawirusa i obostrzeniami. W trakcie kolejnych lockdownów zamknięte były chociażby komisy, mniej produkowano też nowych aut.

Fabryki miały liczne przestoje związane chociażby z brakami układów scalonych. Właściciele nie pozbywali się więc swoich samochodów, a ceny tych już dostępnych poszły w górę.

Za: Wprost.pl, Onet.pl, Auto-Świat

Archiwum: wrzesień 2021