Esteban Ocon podpisał w środę 16 czerwca nową umowę z zespołem Alpine. Umowa francuskiego zawodnika ze stajnią z Enstone będzie obowiązywać do końca sezonu 2024. Data ogłoszenia jest o tyle ważna, gdyż w najbliższą niedzielę 24-latek weźmie udział w domowym wyścigu, który zostanie rozegrany na torze Paul Ricard.

Kierowca z Évreux powrócił do stawki w zeszłym roku w barwach Renault, które w tegorocznym sezonie startuje pod szyldem Alpine. W środę francuski konstruktor ogłosił dalszą współpracę z Oconem, która będzie trwać co najmniej do końca sezonu 2024:

„Nowa umowa podkreśla wiarę zespołu w Francuza jako gwiazdę tego sportu i jego zaangażowanie w realizację długoterminowego celu, jakim jest sukces w mistrzostwach świata” – tak brzmi oficjalny komunikat Alpine. Optymistyczny ton udzielił się także samemu kierowcy:

„Jestem zachwycony tym, że mogę kontynuować współpracę z tym zespołem po tym sezonie i to fantastyczne uczucie, że mogę zabezpieczyć swoją przyszłość z Alpine. Dokonaliśmy razem solidnych postępów odkąd dołączyłem do zespołu i mam zamiar kontynuować tę podróż w przyszłości”.

Esteban Ocon zadebiutował w Formule 1 w sezonie 2016. Od tego czasu jeździł w barwach zespołów: Manor, Force India i Renault. W 2019 roku pełnił funkcję kierowcy testowego w Mercedesie. Aktualnie Francuz plasuje się na 12. miejscu w klasyfikacji generalnej kierowców. Jego zespołowym partnerem jest dwukrotny mistrz świata – Fernando Alonso.

Archiwum: czerwiec 2021