Jak bezpieczna jest nowa Dacia Sandero? Niezależna, niedochodowa organizacja ds. oceny bezpieczeństwa pojazdów Euro NCAP nie ma dobrych wiadomości dla fanów tej marki. Testy wypadły gorzej niż źle.

Dacia Sandero Stepway jest podwyższonym hatchbackiem, który w najnowszych testach uzyskał zaledwie dwie gwiazdki. Zdecydowanie lepiej wypadły testowanie przez organizację Skoda Enyaq iV oraz Volkswagen ID.4.

Bardzo kiepski wynik nowej Dacii

Dacia Sandero Stepway oraz Logan należą do segmentu aut niskobudżetowych. Dlatego też wyposażenie tych aut jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa nie jest równe wyższym modelom. Crash test tylko to potwierdził.

Jak się okazuje, aż 4 gwiazdki samochód uzyskał w kwestii ochrony pasażerów w razie zderzenia. Widać jednak duże braki jeśli chodzi o wyposażenie dotyczące systemów wspomagających kierującego pojazdem w trakcie jazdy.

Sekretarz generalny Euro NCAP Michiel van Raingen zaznaczył, że kwestia bezpieczeństwa mocno się poprawiła. Zaledwie dwie gwiazdki w ocenie nowych modeli Dacii dowodzą jednak efektów decyzji o rezygnacji zaawansowanej techniki w tym aucie. Raingen dodał, że jest to niezgodne z tendencjami, jakie obecnie panują na rynku. Najbardziej zawodzi właśnie wyposażenie pozwalające na zapobieganie kolizji.

Dużo lepsze oceny Volkswagena oraz Skody

Znacznie lepiej w testach Euro NCAP wypadły Skoda Enyaq iV oraz Volkswagen ID.4. Oba auta miały świetne wyniki w teście zderzeniowym. Wyniki to powyżej 90 proc. jeśli chodzi o ochronę dorosłych. Wysokie oceny dotyczą też ochrony dzieci.

Co więcej, bardzo dobrze wypadły systemy ochrony pieszych oraz systemy bezpieczeństwa.

Zarówno Volkswagen ID.4 jak i nowa, całkowicie elektryczna skoda w teście europejskiej organizacji uzyskały aż pięć gwiazdek.

za: auto-swiat.pl

Archiwum: kwiecień 2021