Silnik diesla jest zwykle mocniejszy od innych konstrukcji i dobrze nadaje się na trasy, jednak przy tym bardziej zanieczyszcza powietrze i może mieć problemy z odpaleniem zimą. Jeśli masz takie auto, koniecznie musisz wiedzieć, jak odpalić diesla na mrozie. Nawet jeśli samochód jest nowy i sprawny, to problem z odpalaniem po prostu może się zdarzyć. Jak odpalić diesla, gdy temperatura spada znacznie mocno poniżej zera?

Jak odpalić starego diesla na mrozie – zadbaj o to wcześniej

Jeśli zastanawiasz się, jak odpalić starego diesla na mrozie, przede wszystkim zadbaj o to wcześniej. Takie auto potrzebuje sprawnego akumulatora, dobrych świec żarowych oraz rozrusznika. Również paliwo powinno być odpowiedniej jakości. Nawet jeśli nie jeździsz swoim samochodem zbyt często, zadbaj o tankowanie tuż przed pojawieniem się mrozów. W innym przypadku płyn może zamarznąć, a to sprawi, że nie będziesz mógł ruszyć. 

Takie paliwo krzepnie w okolicy 0°C. To sprawia, że prewencja jest bardzo istotna, jeśli chodzi o to, jak odpalić diesla na mrozie. Nie zapominaj też o tym, że zimą zapotrzebowanie auta na prąd znacznie wzrasta, szczególnie jeśli to stary model.

Jak odpalić diesla na mrozie? Zadbaj o odpowiednie parkowanie

Wizyta u mechanika przed nastaniem zimy to podstawa, ale też jedna z wielu rzeczy, które możesz zrobić, aby pojazd sprawnie działał. Nie mniej ważne jest także parkowanie w odpowiednim miejscu. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, trzymaj pojazd w garażu. Zadbaj o to, by temperatura nie przekraczała w nim 16°C. Jeśli zaniedbasz ten element, możesz przyspieszyć korozję blachy!

Jeśli nie masz dostępu do garażu, do parkowania wybieraj możliwe osłonięte miejsca. Dobrym pomysłem może okazać się przykrywanie auta na noc derką. To co prawda nie powstrzyma go od zamarznięcia, ale sprawi, że np. nie będziesz musiał odśnieżać szyb. 

Jak odpalić diesla na dużym mrozie, czyli gdy już wszystko zamarzło

Niestety, czasem prewencja nie wystarcza. Nawet nowe pojazdy mogą mieć problem, gdy temperatura nagle spadnie. Z tego powodu warto mieć zawsze sprawdzony sposób na to, by odpalić diesla na dużym mrozie. 

Najłatwiejszy z nich to skorzystanie z rozrusznika. Będziesz jednak potrzebował do tego innego pojazdu, który podepniesz do swojego pojazdu. Dzięki temu zrobisz to naprawdę szybko! 

Pamiętaj jednak, że do niedawna polecana taktyka polecana na pchaniu samochodu, jest obecnie uważana za złą. Niestety, może ona po prostu uszkodzić samochód, dlatego lepiej z niej nie korzystać. Jeśli nie masz innego pojazdu, który możesz podpiąć do diesla, poproś o pomoc sąsiada lub osobę, którą spotkasz na parkingu. To naprawdę najlepszy i najbardziej skuteczny sposób.

Diesel zimą – tankuj w sprawdzonym miejscu

Jeśli mimo zastosowania środków prewencyjnych pojazd regularnie zamarza, to może oznaczać, że twoje paliwo nie jest najlepszej jakości. Stacje benzynowe w tym okresie oferują paliwo z dodatkami obniżającymi temperaturę zamarzania paliwa, ale nie wszędzie są one równie dobre. Jeśli widzisz problem i powtarza się on regularnie, koniecznie zmień miejsce, w którym tankujesz. 

Jak odpalić diesla na mrozie – sprawne auto to bezpieczne i wygodne auto

Jako kierowca musisz koniecznie pamiętać o tym, że sprawne auto to pojazd nie tylko bezpieczny, ale również wygodny. Jeśli będziesz dbał o samochód, ten będzie zimą odpalał szybko i sprawnie. Dlatego lepiej zapobiegaj, niż zastanawiaj się, jak odpalić diesla na mrozie, gdy już wszystko zamarznie na kamień. To naprawdę szybsza i znacznie wygodniejsza opcja!

Archiwum: grudzień 2021