Charakterystyka dobrych opon zimowych

To, jakiej klasy opony zimowe wybrać, zależy od potrzeb użytkownika. Do spokojnej jazdy miejskiej można wybrać modele budżetowe. Do bardziej intensywnej eksploatacji, w tym również jazdy na trasie, optymalne będa modele klasy śrendniej. Dla najbardziej wymagających użytkowników, poruszających się w wymagających warunkach zimowych, najlepsze będą opony klasy premium. Każda opona zimowa powinna jednak zapewniać komfort i bezpieczeństwo jazdy podczas użytkowania zgodnie z przeznaczeniem. Dobrze dobrane ogumienie odprowadza wodę i błoto z bieżnika, zapewnia przyczepność na oblodzonej i ośnieżonej nawierzchni, a także oferuje skuteczne hamowanie w warunkach zimowych.

Polecany model z górnej półki: Goodyear UltraGrip 9+

To opony zimowe klasy premium, które odznaczają się niezawodnością i rewelacyjnymi parametrami dotyczącymi bezpieczeństwa na śniegu. Zastosowane technologie Winter Grip i Mileage+ zapewniają doskonałą przyczepność w warunkach zimowych i poprawiają strefę kontaktu z nawierzchnią. Zoptymalizowany obszar styku z podłożem przekłada się na powolne i równomierne zużycie ogumienia, dzięki czemu model zapewnia wysokie przebiegi. Wysoka wytrzymałość łączy się z zachowaniem przyczepności i sprawnym odprowadzaniem wody oraz błota na mokrej drodze, co znacząco obniża ryzyko aquaplaningu.

Vredestein Wintrac Pro – zimowa opona do szybkiej jazdy

Kolejna propozycja klasy premium – Wintrac Pro firmy Vredestein, jest skierowana szczególnie do kierowców samochodów, którzy pokonują długie dystanse na autostradach. Opony zimowe Vredestein Wintrac Pro są dostępne z indeksem prędkości Y – do 300 km/h. Dzięki czemu umożliwiają bezpieczną jazdę samochodami o dużej mocy. Opony charakteryzują się wykorzystaniem szeregu innowacyjnych technologii i precyzyjnym projektem rowków w centralnej części bieżnika. W efekcie opona ma maksymalny obszar styku, wczepia się w śnieg i zapewnia odpowiedni komfort jazdy.

Hankook Winter i*cept RS3 W462 – klasa średnia o wysokich parametrach

Model ze średniej półki cenowej, który zdecydowanie wyróżnia się możliwościami, przez co jest przez niektórych uznawany za klasę premium. Kierunkowy bieżnik w układzie „V”, wyposażony w dodatkowe nacięcia i gęstą sieć lameli, zapewnia wysoką skuteczność w śnieżnych warunkach. Do tego opony Hankook Winter i*cept RS3 W462 są produkowane z mieszanki gumy z krzemionką, która przyczynia się do poprawy przyczepności na mokrej nawierzchni.

Falken Eurowinter HS02 – zbalansowany model klasy średniej

Na szczególną uwagę w przypadku opon Falken Eurowinter HS02 zasługuje technologia 4D-Nano Design zastosowana w trakcie opracowywania mieszanki gumowej. Dzięki jej użyciu ogumienie od Falken charakteryzuje się zachowaniem przyczepności na mokrych i śliskich nawierzchniach oraz sporą odpornością na ścieranie, co przekłada się na okres użytkowania. Opon Falken Eurowinter HS02 cechują się też niską masą, która przekłada się na redukcję oporów toczenia.

Budżetowa propozycja prosto z Polski: Dębica Frigo HP2

Dębica Frigo HP2 to opony klasy ekonomicznej, oferowane przez markę o polskich korzeniach. Ze względu na korzystną relację ceny do oferowanych parametrów model ten cieszy się ogromną popularnością. Jest przystosowany do zimowej jazdy w warunkach miejskich oraz podczas niedalekich wyjazdów w trasie. Bieżnik tych opon zimowych ma kształt litery „W”, dzięki czemu zapewnia utrzymanie stabilnej trakcji na ośnieżonej nawierzchni. Opony Dębica Frigo HP2 wgryzają się w śnieg, utrzymują przyczepność i umożliwiają bezpieczną jazdę nawet na oblodzonej lub zaśnieżonej drodze.

Goodride SW608 – opony zimowe dla oszczędnych kierowców

Opony zimowe Goodride SW608 wyróżnia atrakcyjna cena. Model zapewnia przy tym odpowiedni poziom bezpieczeństwa podczas spokojnej jazdy – przede wszystkim w warunkach miejskich. Kierunkowy bieżnik w kształcie litery „V” oferuje skuteczne odprowadzanie wody oraz błota, co przyczynia się do redukcji zjawiska aquaplaningu. Mieszanka gumowa zastosowana w tym modelu zapewnia zachowanie elastyczności w niskich temperaturach. Sieć zygzakowatych lameli dba natomiast o przyczepność na ośnieżonej nawierzchni.

Archiwum: sierpień 2022