Ta wiadomość z pewnością ucieszy właścicieli samochodów na benzynę. Po raz pierwszy w tym roku doczekaliśmy się spadku cen tego paliwa. Co prawda nie jest ona wielka, ale to nadal dobre wieści.

Spadek ceny za litr tylko o 1 grosz

O spadku cen benzyny poinformował podobnie jak przed miesiącem serwis e-petrol.pl. Poinformowano, że zmiana jest symboliczna i cena benzyny spadła zaledwie o jeden grosz. To, co powinno nas cieszyć, to fakt że ceny przestały rosnąć. W poprzednich miesiącach mieliśmy do czynienia jedynie ze stałym wzrostem cen tego paliwa.

Niestety spadek ten nie oznacza, że teraz cena benzyny zacznie spadać. Analitycy informują, że na to możemy jeszcze długo poczekać. Duży spadek cen benzyny nie jest prognozowany w związku z wysoką ceną ropy naftowej. Nic więc nie zmieni umocnienie się złotówki w stosunku do dolara.

Ile kosztuje benzyna w hurcie?

Wspomniany serwis informując o cenach paliw podał, że w hurcie benzyna bezołowiowa w ciągu ostatniego tygodnia potaniała o 50 złotych. Rafineria za metr sześcienny każe sobie zapłacić średnio 4054 złote i 60 groszy.

Olej napędowy tanieje wolniej. Jeśli chodzi o metr sześcienny, cena spadła tylko o 15 złotych.

Średnie ceny paliw w kraju

Wszystko to przełożyło się na zmianę cen benzyny dla samych kierowców. Średnia cena 95-oktanowej benzyny w Polce wynosi według najnowszego notowania 5 złotych i 25 groszy za litr. W przypadku diesla, za litr trzeba będzie zapłacić 5 zł i 19 groszy. Tanieje również gaz, którego cena spadła o 2 grosze i wynosi 2 złote i 53 grosze za litr.

W najbliższym czasie spodziewać się możemy stabilizacji lub lekkiego wzrostu cen paliw.

za: e-petrol.pl, auto.wprost.pl

Archiwum: kwiecień 2021