Nowoczesne pojazdy o niewielkich pojemnościach na dobre zadomowiły się na polskim rynku motoryzacyjnym. Coraz więcej osób (w tym młodych) decyduje się na zakup quada lub motocykla z niewielką pojemnością silnika. Chiński silnik cross 250 sprawdza się nie tylko w terenowych sprzętach, lecz także takich do codziennej jazdy. Według specjalistów wytrzymałość tego typu konstrukcji jest wątpliwa. Zdarzają się jednak egzemplarze, które przejadą setki kilometrów bez najmniejszej awarii skrzyni biegów czy samego silnika 250 cc. Dowiedz się więcej o tych jednostkach!

Silnik cross 250 – czy taka pojemność jest wystarczająca na off-road?

Silnik cross 250 jest jak najbardziej wystarczający, ale tylko do uprawiania lekkiego off-roadu. Wiele zależy od marki jednostki napędowej, na jaką się zdecydujesz. Quady ATV z silnikami Loncin najczęściej są w stanie przejechać kilkaset kilometrów bez konieczności remontu. Pamiętaj, że jakość nowego silnika z manualną skrzynią nie zawsze jest zadowalająca. Wszystko z tego względu, iż większość podzespołów pochodzi z Chin. Ma to jednak swoje plusy, ponieważ ewentualne koszty napraw usterek są niewielkie.

Silnika cross 250 a trudne warunki

Zastanawiasz się, czy silnik cross 250 nadaje się do jazdy w terenie? Zdecydowanie tak, ale tylko przy odpowiedniej konfiguracji. Kiedy chcesz osiągnąć lepszy czas na torze offroadowym, jedną z możliwych opcji jest silnik Diabolini 125 2T. Zainwestuj w lepszy gaźnik, zębatkę zdawczą terenową oraz irydowe świece zapłonowe, a dzięki temu silnik 250 cc poradzi sobie nawet w dużym błocie i wyboistym terenie. Podrasowana jednostka z pewnością będzie wydajniejsza, aniżeli silnik cross 250 bez modyfikacji i nieprzystosowany do trudnych warunków.

Jakie cechy charakterystyczne ma silnik cross 250 cc ATV? Specyfikacja

Dane techniczne silnika cross 250 są dość zadowalające, jak na sprzęt z niższej półki. Moc na poziomie do 20 KM i maksymalnie 9000 obr./min. sprawia, że jazda jest przyjemna zarówno w terenie, jak i na szosie. Kupując crossa z silnikiem 250 cc, możesz opcjonalnie wybrać rozruch na kopkę lub elektryczny rozrusznik. Do jednostki napędowej motocykla terenowego lub quada bez problemu dopasujesz każdą zębatkę zdawczą. Aż 5-biegowa skrzynia w połączeniu z płynnością działania 4-suwowego silnika to parametry przemawiające za sprawdzeniem jednostki.

Popularne jednostki napędowe do crossów o pojemności 250 cc są dość wytrzymałe. Zanim jednak kupisz konkretny silnik lub pojazd ATV, zwróć uwagę na producenta. Cylinder w przypadku takich sprzętów pochodzi z chińskich firm produkcyjnych. Często odbija się to na mniejszej wytrzymałości sprzętu. Zależy ci na komforcie jazdy? Nie chcesz co chwila naprawiać usterek związanych z eksploatacją motocykla crossowego? Postaw na sprawdzone konstrukcje na off-road lub inne, które również występują w większych pojemnościach do 250 cm³.