Motorynki, komary czy ogary były niegdyś standardowym obrazem na naszych drogach. Wielu miłośników jednośladów właśnie na nich pokonywało swoje pierwsze kilometry. Współczesna oferta Romet Motors jest zdecydowanie bardziej zróżnicowana. Wśród niej coś dla siebie znajdą również osoby marzące o atrakcyjnym i wydajnym motocyklu. Zobaczmy!

Romet Motors – przedłużenie historii

Marka Romet może pochwalić się długą i piękną historią. Bez wątpienia nie trzeba jej przedstawiać znawcom rodzimej motoryzacji. Firma, która rozpoczęła działalność tuż po II wojnie światowej, zajmowała się przede wszystkim produkcją rowerów.

Dużą popularność i uznanie przyniosły jej motorowery, które dla wielu Polaków w okresie PRL stały się podstawowym środkiem transportu ze względu na ograniczony dostęp do pełnoprawnych motocykli. Romet Motors kultywuje te tradycje.

Doskonale znana marka znów jest coraz częściej widywana na naszych drogach, jednak w nowoczesnym wydaniu. Portfolio modeli jest przy tym zdecydowanie bardziej rozbudowane, a produkowane przez Romet motocykle są wybierane zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych kierowców.

Motor Romet – co oferuje marka?

Podobnie jak przed laty w ofercie firmy można znaleźć motorowery, które mogą stać się dla wielu, zwłaszcza młodych ludzi, przepustką do świata jednośladów. Wśród nich doszukamy się kilku modeli nawiązujących nie tylko nazwą, ale również stylistyką do klasycznych, doskonale znanych pojazdów – Romet Motors przywrócił do życia między innymi motorynkę Pony (Romet Pony Mini 50, dostępna również w większej wersji Romet Pony 50) czy Ogara (obecnie oznaczony jako Romet Ogar 202 Fi, dostępny również w stylowym wydaniu Caffe 50).

W uruchomionym przez Romet sklepie internetowym można znaleźć również ekologiczny i oszczędny e-Pony z silnikiem elektrycznym. Zupełnie nowe wcielenie otrzymał Romet Chart, który był wcześniej produkowany na przełomie lat 80. i 90. Oprócz tego w segmencie motorowerów można znaleźć również nowoczesne konstrukcje, które wyglądem przypominają pełnoprawne motocykle sportowe, takie jak Romet Arrow Fly.

Romet: motocykle na kat. B i nie tylko

Oferta Romet Motors powinna przede wszystkim przypaść do gustu osobom poszukującym sprawdzonego motocykla, którym można poruszać się z prawem jazdy kategorii B. W segmencie 125 cm3 można znaleźć między innymi większą wersję Pony mini, która przyniesie sporo radości osobom, które miały okazję rozpoczynać na tym motorku swoją przygodę z jednośladami.

Romet Motors przygotował kilka modeli chopperów – od bardzo popularnego i ekonomicznego Soft Chopper 2 125 po prezentujący się znakomicie Romet RCR 125 i Benda Chinchilla 125 (ten ostatni dostępny również w wersji silnikowej 300 cm3). Coś dla siebie znajdą również miłośnicy nieco bardziej nowoczesnych kształtów – dobrym rozwiązaniem na początku przygody z motocyklami (ale nie tylko!) będzie Romet ZXT 125. W terenie znakomicie poradzi sobie natomiast Romet ADV 125.

Co łączy nowe motory Romet?

Jak widać, współczesna oferta firmy jest bardzo rozbudowana. Coraz częściej wybierają ją nie tylko początkujący amatorzy dwóch kółek, ale również osoby, które szukają sprawdzonego sprzętu za rozsądne pieniądze. Wszystkie modele łączy wysoka jakość wykonania, ciekawa stylistyka i ekonomiczne, ale wydajne silniki.

Dzięki temu produkowane przez Romet motocykle mogą stać się na przykład ciekawą alternatywą dla samochodu w mieście. Wybierając odpowiedni model, będziesz również w stanie czerpać przyjemność z jazdy poza utwardzonymi drogami.

Artykuł sponsorowany.

Archiwum: maj 2023