We wtorek 29 czerwca pod Sochaczewem na Mazowszu doszło do tragicznego wypadku, w którym samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Zginęło pięć osób, w tym troje dzieci. Nie jest jeszcze znana przyczyna zderzenia. Trasa w obu kierunkach była przez kilka godzin zablokowana.

Policja bada okoliczności wypadku

Do fatalnego w skutkach zdarzenia doszło około godziny 12.30 w miejscowości Elżbietów niedaleko Sochaczewa. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. W wyniku kolizji zginęło pięć osób – dwie kobiety w wieku 47 i 39 lat oraz troje dzieci w wieku 9, 7 i 4 lat. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało. W momencie wypadku był trzeźwy. Relacjonuje mł. asp. Aleksandra Calik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu:

„Do wypadku doszło w miejscowości Elżbietów w powiecie sochaczewskim na drodze gminnej łączącej drogę krajową nr 50 z drogą krajowa nr 92. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca osobową skodą, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa samochodowi ciężarowemu. Pojazdy się zderzyły. Wszystkie osoby podróżujące skodą, czyli dwie osoby dorosłe i troje dzieci, zginęły na miejscu. Prokurator wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Kierujący pojazdem ciężarowym był trzeźwy”.

Miejsce tragedii jest o tyle zaskakujące, gdyż widoczność na skrzyżowaniu jest bardzo dobra. Nie ograniczają jej drzewa, ani nawet krzewy. Ponadto trasa w tym miejscu jest bardzo szeroka: są trzy pasy ruchu – dwa w jednym kierunku i trzeci w przeciwnym – oraz szerokie, utwardzone pobocze. Wszystko wskazuje na to, że samochód ciężarowy miał pierwszeństwo przejazdu, natomiast osobowa Skoda wyjeżdżała z drogi podporządkowanej.

Archiwum: czerwiec 2021