Policja bada okoliczności zdarzenia. Droga w kierunku centrum miasta jest całkowicie zablokowana.

Szczecin: Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych

Do zdarzenia doszło około godziny 11.15. Według informacji przekazanych przez świadków 85-latek przechodził przez przejście dla pieszych zlokalizowane na ul. Mieszka I. W tym momencie jechał SUV marki Mercedes. Obserwatorzy zdarzenia zgodnie mówią, że samochód jechał z dużą prędkością. Potwierdzają to duże uszkodzenia auta oraz fakt, że po uderzeniu mężczyzna znajdował się 20 metrów za pasami. Na miejsce przyjechało pogotowie. Medycy podjęli się działań reanimacyjnych, jednak obrażenia były zbyt poważne i mężczyzna ostatecznie zmarł. Potwierdza to Paulina Heigel:

„Mężczyzna doznał urazu wielonarządowego oraz zatrzymania akcji serca. Był reanimowany najpierw przez bezpośrednich świadków zdarzenia, a następnie przez dwa zespoły ratownictwa medycznego. Niestety, nie zdołano przywrócić akcji serca. Mężczyzna zmarł na miejscu wypadku”.

Szczecin: Śmiertelny wypadek na ul. Mieszka I. Spore utrudnienia na drodze

Z powodu tragicznego wypadku ruch w kierunku centrum jest niemożliwy, ponieważ policja zablokowała jezdnię. Samochody kierowane są na ul. Milczańską lub zawracane na skrzyżowaniu z tą ulicą w kierunku ul. Wierzbowej. Na miejscu swoje czynności musi przeprowadzić prokurator.

Przejście dla pieszych znajdujące się na ul. Mieszka I należy do najniebezpieczniejszych w Szczecinie. Brakuje sygnalizacji świetlnej, które jest zastąpione jedynie dodatkowym oznakowaniem oraz oświetleniem umieszczonym nad jezdnią. Ponadto zastosowana tam tarka mająca na celu spowolnić kierowców jest już znacznie wytarta.

Archiwum: wrzesień 2021