Jazda sportowym samochodem to marzenie każdego fana czterech kółek. Dzięki firmom takim jak wypożyczalnia samochodów sportowych może się ono spełnić. Miejsca te powstają z myślą o kierowcach spragnionych zastrzyku adrenaliny, a flota samochodów jest starannie wyselekcjonowana. Sprawdźmy, co wyróżnia sportowe maszyny i jakie modele możemy wynająć?

Samochody sportowe – cechy

Do samochodów sportowych zaliczane są wszystkie modele z nadwoziem typu coupe lub kabriolet. Mogą to być pojazdy specjalnie budowane pod wyścigi rajdowe lub takie wzbogacone o elementy poprawiające ich osiągi. Według ekspertów z dziedziny motoryzacji, każde sportowe auto powinno spełniać kilka warunków, np. posiadać zawieszenie ułatwiające pokonywanie zakrętów niezależnie od prędkości czy też być wyposażone w układ hamulcowy pozwalający zatrzymać pojazd nawet przy dużym pędzie. Opony sportowego auta muszą być zaprojektowane tak, aby zwiększać jego przyczepność do podłoża. Cała konstrukcja powinna być lekka i ergonomiczna, a stosunek masy do mocy silnika maksymalnie korzystny. Wszystkie te cechy zapewniają najlepsze osiągi, a także bezpieczeństwo kierowcy. 

Modele sportowych samochodów na wynajem

  1. Porsche 911 Carrera

To fantastyczny samochód z genialnym prowadzeniem. W ofercie wypożyczalni samochodów sportowych możemy znaleźć kilka wersji, np. S lub S Cabrio. Auto przyspiesza do setki w 4,2 sekundy, a prędkość maksymalna to 293 km/h. Dużą zaletą pojazdu jest automatyczna skrzynia biegów. Każdą trasę pokonuje z dużą gracją, nawet niedoświadczony kierowca sobie z nim poradzi. 

  1. Ford Mustang

Mustang to najpopularniejsze i najlepiej sprzedające się auto sportowe w Polsce. Jest niezwykle szybkie, zapewnia maksymalny komfort i niepowtarzalną przyjemność z jazdy. Do setki przyspiesza w 4,4 sekundy. Ford Mustang został wyposażony w mocny silnik zmodyfikowany tak, aby dostarczać niezapomnianych wrażeń. Aerodynamiczny design i nowoczesne rozwiązania czynią z niego legendę. 

  1. BMW serii 8 Coupe

Ten samochód łączy w sobie luksus i sportowy charakter. Został zaprojektowany z dbałością o komfort kierowcy. Doskonale radzi sobie w każdych warunkach. Do setki rozpędza się w 5,2 sekundy, a jego prędkość maksymalna sięga 250 km/h. Ten kultowy model od niemieckiego producenta znajdziemy w wypożyczalni samochodów sportowych. 

  1. Mazda MX5

To niezwykle lekki, dwumiejscowy roadster dostępny w wersji z manualną i automatyczną skrzynią biegów. Potrafi rozpędzić się do 219 km/h, a setkę osiąga w 5,1 sekundy. Płynnie pokonuje wszystkie trasy, a dynamiczna konstrukcja potęguje wrażenia z jazdy. Wypożyczalnia samochodów sportowych to szansa, by stać się jego kierowcą. 

  1. BMW serii 2

Ten kompaktowy wóz sportowy to udoskonalony następca serii 1. Wyróżnia się powiększonymi wlotami powietrza w zderzaku, co nadaje mu drapieżny wygląd. Do setki przyspiesza w 4,3 sekundy, maksymalnie rozpędza się do 225 km/h. BMW M240i to mocny i praktyczny samochód sportowy, który imponuje osiągami. 

Wypożyczalnia samochodów sportowych – czy warto?

Jeśli marzysz o samochodzie, który przyspiesza bicie serca, ale Twój budżet nie jest wystarczający, wypożyczalnia samochodów sportowych to rozwiązanie dla Ciebie. Jest to miejsce, gdzie każdy kierowca może choć na chwilę wsiąść za kółko imponującej maszyny i przetestować jej potencjał. Wynajem sportowego auta nie jest tanią inwestycją, ale czego się nie robi, żeby spełniać motoryzacyjne fantazje. 

Archiwum: maj 2022