Kolejny świetny ruch Googl,e jeśli chodzi o aplikację Google Maps. Wcześniej informowaliśmy, że nowa funkcja aplikacji Google Maps pozwoli na oszczędniejszą jazdę. Teraz z kolei zostanie dodana możliwość sprawdzenia cen paliw na konkretnej stacji.

Nie da się ukryć, że Google Maps jest najczęściej wybieraną przez kierowców aplikacją używaną do nawigacji. Mimo to technologiczny gigant nadal ma zamiar rozwijać się i dostarczać użytkownikom kolejne rozwiązania, które ułatwiają życie. Tak jest też w przypadku nowej funkcji. Znacznie łatwiej będzie można dzięki niej zaplanować podróż.

Wybierz stację, sprawdź cenę

Bezpośrednio z interfejsu aplikacji, gdy wskażemy konkretną stację benzynową, będziemy mogli sprawdzić ile kosztuje na niej benzyna oraz olej napędowy.

Gdy już znajdziemy tę z najniższą ceną, możliwe będzie wyznaczenie najbardziej optymalnej trasy, która nas do niej zaprowadzi.

Obecnie niestety ta możliwość pojawia się tylko na niektórych smartfonach. Inni będą musieli zaczekać, ale warto co jakiś czas sprawdzać Google Maps.

Czegoś tu jednak brakuje

Jeśli chodzi o nową propozycję Google Maps, już teraz widać tu pewien mankament. Aż prosi się, aby do tej możliwości dodać też porównanie cen na różnych stacjach. Zamiast sprawdzać ceny dla każdej z nich, dobrą opcją byłoby porównanie cen we wskazanym przez użytkownika aplikacji promieniu.

Inną ciekawą opcją byłoby automatyczne porównanie ceny paliwa na wybranej przez nas stacji do cen z tych, które znajdują się nieopodal. Czy Google pójdzie w tę stronę? Czas pokaże.

To niejedyna nowość w aplikacji, jaka pojawiła się w ostatnim czasie. Pisaliśmy o możliwości wybrania trasy najbardziej oszczędnej jeśli chodzi o spalanie paliwa. Dzięki temu rozwiązaniu możemy dojechać we wskazane przez nas miejsce w podobnym czasie, ale oszczędzając na benzynie. Opcja ma być dostępna jeszcze w tym roku.

za: menworld.pl

Archiwum: kwiecień 2021