Kaski motocyklowe — od czego i gdzie zacząć poszukiwania?

Każdy z nas może wybierać między setkami, a nawet i tysiącami produktów. Od bardzo budżetowych modeli, po kaski motocyklowe z innowacyjnych, lekkich, ale i odpornych materiałów, co znajduje odzwierciedlenie w wyższej cenie. Kwota zakupu nigdy nie powinna być najważniejszym czynnikiem decyzyjnym i pewnikiem w kwestii ogólnej wartości kasku.

Pewne jest jedno – zawsze warto kupić kas wysokiej jakości. To jeden z kluczowych obszarów, który wpływa na bezpieczeństwo motocyklisty. Dobry kask może być kluczową inwestycją, dzięki której znacznie zwiększymy swoje szanse w razie kolizji. Produkt powinien być przy tym jak najlepiej dopasowany do naszych potrzeb i preferencji, na który w danym momencie pozwala dostępny budżet.

Jeśli chodzi o kaski, to w szerokiej ofercie Dobrych Sklepów Motocyklowych znajdziemy kaski motocyklowe. Serwis może też pochwalić się ogromnym asortymentem odzieży i akcesoriów dla miłośników jednośladów. Można skorzystać z usługi „zamów i przymierz w sklepie”. Zapłacimy, gdy ostatecznie zdecydujemy się na wybrany produkt.

Na jakie TOP5 cech należy wziąć pod uwagę, kupując kask do motocykla? Kluczowe są:

  1. komfort i dopasowanie,
  2. bezpieczeństwo,
  3. funkcjonalność,
  4. styl,
  5. cena.

Dlaczego? Na te pytania odpowiadamy w dalszej części tekstu.

Dopasowanie kasku na motocykl

Nie istnieje jeden uniwersalny rodzaj kasku. Można kupić je w wielu różnych wersjach. Przed zakupem warto przymierzyć interesujący nas produkt, by upewnić się, czy czujemy się w nim komfortowo.

Bezpieczeństwo zapewniane przez kask motocyklowy

Każdy kask do motocykla ma przypisaną ocenę bezpieczeństwa. Możesz się spotkać z różnymi wariantami podczas swoich poszukiwań, ale istnieją trzy różne oceny tych produktów w zakresie bezpieczeństwa: DOT (amerykańska), ECE (europejska) oraz niezależna certyfikacja Snell.

Kask motocyklowy i jego funkcjonalność

Oprócz bezpieczeństwa i komfortu ważne jest również, aby wziąć pod uwagę funkcje, które kask oferuje użytkownikowi. Warto zwrócić uwagę m.in. na jego wentylację. Nie bez znaczenia są również inne aspekty, jak na przykład blenda, która przydaje się w trakcie słonecznych dni, lekkość kasku, wyściółka, czy zapięcie, które powinno być wygodne i mocne. Kluczowym aspektem jest również stopień wyciszenia, czy sam typ kasku – czy ma być to kask integralny, czy na przykład szczękowy (otwierany).

Jaki styl kasku motocyklowego wybrać?

Jego design zwykle nie przekuwa się na bezpieczeństwo. W związku z tym najlepiej wybrać taki, który najbardziej nam się podoba i pasuje zarówno do image’u, jak i do maszyny. Na szczęście producenci zapewniają mnóstwo opcji, jeśli chodzi o kolory i grafikę — na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Kaski motocyklowe — ceny

Zawsze pamiętaj o tym, że przede wszystkim potrzebujesz produktu, który spełni wszystkie wymagania pod względem bezpieczeństwa i komfortu. Dopiero później powinien liczyć się styl. Bez wątpienia nie warto na nich oszczędzać. Czasami lepiej poczekać dłużej i finalnie kupić droższą, ale i bezpieczniejszą konstrukcję.

Archiwum: marzec 2022