Tekstylia czy skóra – co wybrać?

Bez dwóch zdań podziałem, od którego trzeba zacząć w kontekście kurtek motocyklowych, jest ich materiał. Do Twojej dyspozycji producenci oddają dwie możliwości. Pierwsza z nich to kurtki ze skóry, czyli nawiązanie do tradycji. Nie da się ukryć, że są to produkcje idealnie sprawdzające się na motocyklach turystycznych, tak zwanych chopperach. Dobrze dopasowane egzemplarze mogą również świetnie prezentować się w połączeniu z motocyklem sportowym. Jednak nie wygląd jest najważniejszy, a funkcjonalność i praktyczny aspekt zakładania kurtek motocyklowych przed jazdą. 

W przypadku kurtek skórzanych możemy śmiało stwierdzić, że są to produkcje na chłodne dni. Nie przepuszczają dobrze powietrza, chronią za to przed wyziębieniem organizmu, izolują nasze ciało od chłodu. Bez dwóch zdań są trwalsze, szczególnie modele z naturalnej, oryginalnej skóry, które niestety nie są tanie. Kurtki skórzane polecane są także członkom klubów motocyklowych. Na powierzchni tego materiału często doczepia się ozdoby, takie jak ćwieki, frędzle, ale również wlepki z logo lub nazwą konkretnego klubu. 

Jak to wygląda w przypadku kurtek tekstylnych? To najczęściej propozycje o ścisłym splocie, które chronią motocyklistę przed deszczem. Perforacje i dziurki na karczku czy pod pachami zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, a w upalne dni nie pozwalają skórze na nadmierne pocenie się w tych newralgicznych miejscach. Kurtki tekstylne mają także szereg wszytych elementów odblaskowych, te poprawią widoczność motocyklisty podczas trudnych warunków pogodowych. Na jaki model kierowca jednośladu powinien się zdecydować? Śmiemy twierdzić, że warto mieć zarówno wersję skórzaną, jak i tekstylną w szafie. Kupisz je na przykład na stronie Moto-Tour.com.pl. Kurtki motocyklowe z tego sklepu to najwyższa jakość i precyzja wykonania. Produkcje od cenionych, znanych dostawców. 

Dobór kurtki motocyklowej – jak to zrobić?

Wybierając kurtkę motocyklową, musisz skupić się na odpowiednim doborze rozmiaru. Jeśli kupujesz ją przez internet, sprawdź, czy w sklepie stacjonarnym nie ma takiego samego modelu i przymierz jego odpowiedni rozmiar. Następnie wróć do domu i zamów internetowo na przykład na Moto-Tour z pewnością w lepszej cenie. Kurtkę kupuj w zestawie ze spodniami, taki komplet będzie lepiej dopasowany, a obydwie części będziesz mógł ze sobą spiąć. Gdy mierzysz kurtkę, sprawdź długość jej rękawów, te nie mogą odsłaniać nadgarstków, kiedy wyciągasz ręce przed siebie.

Warto także zwrócić uwagę na dodatkowe ochraniacze. Tak naprawdę każdy model kurtki motocyklowej powinien być w nie wyposażony. Absolutne minimum to wzmocnienia na plecach i łokciach. Zainwestuj w model z obszernymi kieszeniami, do których umieścisz dokumenty czy inne drobiazgi, jak klucze. Kieszenie muszą być głębokie i najlepiej wewnętrzne, aby podczas jazdy nic nie wypadło. Gdy wybierasz model z kieszeniami zewnętrznymi, zwróć uwagę, czy mają one dodatkowe zapięcie w postaci guzika lub zamka. 

Kupując kurtkę motocyklową zarówno tekstylną, jak i skórzaną zwracaj uwagę na wymienione tutaj zagadnienia. Zwiększysz swoje szanse na udaną inwestycję, która nie tylko ochroni Cię przed złymi warunkami atmosferycznymi, ale także zwiększy Twoje bezpieczeństwo podczas upadku. Co więcej, sprawi, że nawet wielogodzinna podróż będzie bardziej komfortowa!

Archiwum: sierpień 2021