Przeróżne gadżety motocyklowe nie są jedynie propozycją dla miłośników taniego szpanu. Wiele z nich może oczywiście zwracać uwagę stylem i wyglądem, a nawet rozbawiać. Gadżety to jednak nie tylko drobnostki. Możesz znaleźć też akcesoria niezwykle przydatne, które poprawiają wygodę podróżowania i dają nowe możliwości riderowi. Szukasz gadżetu dla miłośnika branży moto? Wybór jest szeroki – od breloków po kufry, od rękawic po całe kostiumy. Jest też mnóstwo użytecznej elektroniki. Przejdźmy więc do rzeczy.

Gadżety do motoru poprawiające komfort jazdy

gadżety motocyklowe - gadżety do motoru poprawiające komfort jazdy

Tu znajdziesz kilka drobnych rzeczy o bardzo dużym znaczeniu dla świadomego motocyklisty. Jakie są to akcesoria?

●   kamera sportowa – umożliwia nagrywanie trasy i robienie zdjęć, więc można mieć świetną pamiątkę z wyprawy;

●   intercom – sprawdza się zarówno do rozmów telefonicznych, jak i słuchania komunikatów nawigacji;

●   gniazdo USB – daje możliwość ładowania telefonu podczas jazdy;

●   podgrzewane manetki lub wkłady grzewcze – gadżety motocyklowe szczególnie dla tych, którzy lubią długie i wyczerpujące trasy w trudnych warunkach.

Gadżety dla motocyklisty zwiększające bezpieczeństwo

Mamy na myśli gadżety dla motocyklisty, które zwiększą bezpieczeństwo samego miłośnika jednośladów, ale nie tylko. Takie bajery wpływają też na stan samego motocykla. Nie musisz martwić się, gdy będziesz musiał zostawić cacko na parkingu. Do takich gadżetów zaliczają się:

●   blokada na tarczę hamulcową;

●   kamizelka kumulująca powietrze;

●   niestandardowe oświetlenie do motoru;

●   wskaźnik ładowania akumulatora.

Fajne dodatki do motoru jako coś na bagaż

gadżety motocyklowe - fajne dodatki

Sprawa jest prosta w przypadku „turystyków”, ponieważ sakwy zapewniają już producenci. A co zrobić wtedy, gdy ich nie ma? Możesz dokupić:

  • role;
  • rogale; 
  • torby;
  • sakwy;
  • kufry. 

Wszystko zależy od tego, jaki ekwipunek zamierzasz ze sobą zabierać i jakim motocyklem jeździsz. W „sportach” i nakedach nie znajdziesz zbyt dużo miejsca na dodatkową przestrzeń bagażową. Dlatego posiadaczowi takiego motocykla spodobają się gadżety motocyklowe w formie plecaków.

Sprawdzone mechaniczne gadżety do motocykla

Automatyczna olejarka może być potrzebna każdemu posiadaczowi sprzętu z łańcuchem. Nie każdy przecież ma wał lub pasek. Na łańcuch musisz nałożyć oleju po zakończonej jeździe. Żeby tego nie robić samodzielnie, możesz wyposażyć się w świetny bajer do motocykla, jakim jest olejarka automatyczna.

Narzędzia i klucze do motocykla w zestawie? To świetny prezent! Zamiast kompletować je oddzielnie, możesz wybrać je w pakiecie z eleganckim i poręcznym etui. Pamiętaj, by był to zestaw przystosowany do obsługi motocykla, a nie uniwersalny mechaniczny komplet.

Bardzo drobne bajery do motocykla

W tej grupie znajdą się akcesoria, które są przydatne, ale nie robią nie wiadomo jakiego szału. Są po prostu nieskomplikowane i użyteczne. A zaliczają się do nich np.:

●   uchwyt na telefon i butelkę;

●   tempomat manualny;

●   gmole i crash pady.

Doceni je każdy, kto zechce je wykorzystać podczas jazdy lub będzie do tego zmuszony. To użyteczne gadżety motocyklowe, które nie mają robić wrażenia, a jedynie spełniać swoje zadanie.

Motocyklowe gadżety dla każdego fana motocykli

gadżety motocyklowe - motocyklowe gadżety dla każdego fana motocykli

Ta kategoria bajerów jest zdecydowanie najbardziej rozbudowana. Są takim smaczkiem i wisienką na torcie. Z jednej strony nie wpływają drastycznie na poziom bezpieczeństwa jednośladu czy motocyklisty. Z drugiej zaś są szpanerskie i podkreślają zamiłowanie do jednośladów.

Uniwersalne drobne akcesoria motocyklowe to:

●   breloki do kluczy;

●   skarbonki w kształcie puszki po oleju;

●   kubeczki z logo ulubionej marki;

●   emblematy na kombinezon i elementy motocykla;

●   wieszaki na kompletny strój i kask;

●   wieszaki na klucze do domu lub garażu.

Jak wybrać dobry gadżet do motocykla?

Jeżeli kupujesz go dla siebie – nic trudnego. Możesz najpierw wybrać coś z naszej listy i poszukać produktów cenionych wśród motocyklistów. Dostosuj je do własnych potrzeb, gabarytów motocykla i stylu. A co zrobić, gdy gadżety motocyklowe wybierasz dla kogoś?

Kiedy to twój kumpel lub koleżanka z ekipy, wybór będzie raczej prosty. Jeśli nie znasz się na motocyklach, decyzja może być nieco trudniejsza. Przyjrzyj się upodobaniom danej osoby i postaraj się wybadać, czego potrzebuje lub co jej się podoba. Nie kupuj czegoś, tylko dlatego, że przypadło do gustu tobie.

Gdzie znaleźć fajne gadżety motocyklowe?

Sprawa nie jest trudna, bo takie akcesoria są w sklepach internetowych lub stacjonarnych. Elektronikę użytkową znajdziesz nie tylko w sklepach skierowanych dla motocyklistów, lecz również w znanych sieciach handlowych. Dobrym sposobem jest też odwiedzenie tych zakamarków internetu, w których skupiają się motocykliści. Na takich stronach często oprócz wypowiedzi doświadczonych pasjonatów znajdziesz także sklepy z gadżetami motocyklowymi.

Jaki jest najlepszy gadżet motocyklowy?

gadżety motocyklowe - jaki jest najlepszy gadżet motocyklowy?

W zasadzie chyba trudno o znalezienie jednego konkretnego produktu. Dla fana bajerów będą to breloki w kształcie łańcucha, zdobienia, emblematy i kubki. Inny nie pogardzi dodatkowym oświetleniem, plecakiem, czy rękawicami. Wszystko zależy od indywidualnego gustu. Tak czy inaczej – dobry prezent ma się podobać lub jest użyteczny.

Aby gadżety dla motocyklisty były użyteczne i sprawiały przyjemność, liczy się przede wszystkim jedno – nie powinieneś kupować czegoś, co ktoś już ma. Wtedy masz spore szanse na fajny prezent. Liczymy, że nasze podpowiedzi pozwolą ci wybrać ciekawy bajer. Powodzenia!

Najczęściej zadawane pytania

Jaki prezent dla motocyklistki?

Wszystko zależy od tego, jakie trasy pokonuje motocyklistka i jakie akcesoria mogą się jej przydać. Dobrym pomysłem na dłuższe trasy w trudnych warunkach są podgrzewane manetki lub wkłady grzewcze. Można też pomyśleć o ładnej sakwie lub kufrze. Dla motocyklistek, które wolą jazdę rekreacyjną świetnym prezentem może być uchwyt na telefon lub kamera sportowa.

Jakie gadżety mogą zwiększać bezpieczeństwo motocyklisty?

Niektóre akcesoria motocyklowe zostały stworzone z myślą o poprawie komfortu i bezpieczeństwa motocyklisty. Należą do nich np.  blokada na tarczę hamulcową, kamizelka kumulująca powietrze i  wskaźnik ładowania akumulatora.

Jaki prezent dla początkującego motocyklisty?

Szukając prezentu dla osoby, która właśnie zdała prawo jazdy na motor i dopiero rozpoczyna swoją przygodę motocyklową, możesz postawić na takie podstawowe gadżety jak: wieszaki na kompletny strój i kask, breloczek do kluczy, naklejki na kask i motor, narzędzia i klucze do motocykla w zestawie.

Archiwum: listopad 2022