Chcesz wiedzieć, w jaki kombinezon motocyklowy warto zainwestować i dlaczego? Jaki cechy powinien mieć dobry kombinezon na motor? Ile kosztuje strój motocyklisty? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania i wiele więcej.

Kombinezony motocyklowe – najpopularniejsze rodzaje kombinezonów na motor

Chcesz wiedzieć, jaki strój motocyklowy jest najbardziej uniwersalny? Stawiasz na wygodę, ale nie do końca wiesz, jaki materiał jest najlepszy w tym przypadku? Kombinezon motocyklowy to podstawowy element ubioru każdego motocyklisty. Te ze względu na rodzaje, dzielimy na:

 • skórzane;
 • tekstylne;
 • siateczkowe z ochraniaczami.

Oczywiście jest to podział kombinezonów ze względu na materiał wykonania. Kiedy chcesz podzielić kombinezony motocyklowe na rodzaje z uwzględnieniem ich zastosowania, możemy mówić o takich, jak: 

 • sportowe;
 • turystyczne;
 • miejskie;
 • terenowe.

Jak widzisz, wiele zależy od tego, do jakiego typu jazdy potrzebujesz kombinezon. Kiedy jeździsz tylko po mieście i na niewielkie trasy wybieraj modele miejskie lub nawet całe kombinezony tekstylne. Gdy szukasz wygody na dłuższą trasę, stawiaj na kombinezony turystyczne lub skórzane, choć te drugie lepiej nadają się na tor niż do jazdy miejskiej, czy na dłuższą trasę.

Jaki powinien być dobry strój motocyklowy? Na co zwrócić uwagę?

Zastanawiasz się, na jakie elementy zwrócić uwagę podczas wyboru stroju motocyklowego dla siebie? Jeśli tak, to koniecznie uwzględnij takie aspekty, jak:

 • rozmiar;
 • materiał wykonania;
 • przeznaczenie;
 • sposób zapięcia;
 • dodatkowe akcesoria;
 • waga;
 • liczba ochraniaczy.

To podstawowe elementy, na jakie warto zwrócić uwagę, wybierając kombinezon motocyklowy dla siebie. Pamiętaj, aby zawsze zmierzyć wybrany model w sklepie. Nigdy nie kupuj kombinezonu w ciemno, gdyż ostatecznie może okazać się, że ten będzie za mały lub za duży i ograniczy Twoje ruchy.

Materiał wykonania oraz rozmiar powinien być kluczową kwestią podczas wyboru stroju na motor. Dobrej klasy kombinezon motocyklowy damski oraz męski zazwyczaj wykonany jest z wysokiej jakości skóry lub materiału tekstylnego np. kordury. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zastanów się dobrze, gdyż skórzane modele raczej nie będą dobrym pomysłem do jazdy w miejskiej dżungli.

Istotny podczas wybory stroju na motor damskiego lub męskiego jest też jego przeznaczenie i sposób zapięcia. Wybieraj najlepiej taki kombinezon motocyklowy męski i damski, który będzie dopasowany do Twojego stylu jazdy. Stawiaj na modele miejskie, jeśli dojeżdżasz motorem tylko do pracy. Na dłuższe trasy o wiele lepiej sprawdzają się tekstylne ubrania z dużą ilością kieszonek oraz wygodne zapięciem w pasie i na kurtce. Dość ciekawym wyznacznikiem jest waga, jednakże w przypadku kobiet ten aspekt może okazać się przydatny. Zanim zdecydujesz się na kupno kombinezonu skórzanego, weź pod uwagę to, jak mocno obciska ciało. Dodatkowo w gorętsze dni nie będziesz tak dobrze chroniony(a) przed zewnętrznymi warunki atmosferycznymi.

Strój na motor damski i męski – czym się różnią?

Poszczególne modele kombinezonów motocyklowych damskich i męskich różnią się między sobą przede wszystkim krojem materiału oraz wagą. Modele dla mężczyzn są bardziej masywne w barkach i nie mają dodatkowego miejsca w okolicach piersi. Strój na motor damski najczęściej jest poszerzany w biodrach oraz piersiach. Dzięki temu wszystkie kobiety mają szansę znaleźć kombinezon motocyklowy dla siebie.

Wiesz już, na jaki strój motocyklowy warto postawić. Uwzględnij wszystkie powyższe wskazówki, a na pewno wybierzesz model, który spełni Twoje oczekiwania. Kombinezony motocyklowe występują w różnych formach i materiałach wykonania. Pamiętaj! Kombinezon na motor nigdy nie powinien zbyt mocno przylegać do ciał, gdyż znacznie ogranicza to nasze ruchy.

Archiwum: kwiecień 2022