Kokpit samochodu to funkcjonalna część pojazdu. W tym miejscu znajdziesz zegary, ikony i przyciski funkcyjne samochodu. Ich częste użytkowanie powoduje pojawianie się licznych zabrudzeń. Głównie z tego względu powierzchnię deski rozdzielczej myj tak często, jak to możliwe. Wykorzystaj do tego profesjonalne preparaty, a na pewno będziesz zadowolony. Możesz też oddać auto do profesjonalnego zakładu autodetailingowego. Niezależnie od wybranego sposobu pielęgnacji, rób to zawsze regularnie.

Z jakich materiałów zbudowany jest kokpit samochodu?

Podstawowym materiałem, z jakiego zbudowane są kokpity samochodowe, jest plastik. Tworzywo sztuczne świetnie nadaje się w przypadku tego typu wyrobów. Dlaczego? Na pewno wiesz, że nowoczesne technologie umożliwiają stworzenie najbardziej wymyślnych wzorów. Z plastiku wykonywane są całe wnętrza pojazdów, nadwozia oraz elementy osprzętu układu napędowego. Kokpity samochodowe oprócz plastiku wytwarzane są z takich surowców, jak:

  • skóra naturalna;
  • skóra ekologiczna;
  • drewno.

W luksusowych autach na pewno spotkasz się z połączeniem tworzywa sztucznego, drewna i skóry. Takie elementy kokpitu są o wiele droższe, ale i wyglądają świetnie wewnątrz samochodu.

Co znajduje się na desce rozdzielczej? Najważniejsze elementy wnętrza samochodu osobowego

Na deskach rozdzielczych w samochodach znajdziesz:

  • nawigację;
  • przyciski funkcyjne;
  • uchwyty samochodowe;
  • ekrany dotykowe;
  • nawiewy;
  • zegary.

To podstawowe elementy, jakie producenci umieszczają na desce rozdzielczej samochodu. Nowoczesne auta wyposażone są w coraz mniej fizycznych przycisków. Większość z nich zastępują duże ekrany. Podczas konserwacji kokpitu pamiętaj o ich czystości. Matowy wyświetlacz wymaga zastosowania specjalnych środków do pielęgnacji.

Na czym polega czyszczenie kokpitu samochodu? Najważniejsze informacje

Podczas konserwacji plastików na kokpicie pojazdu bierz pod uwagę kilka najważniejszych aspektów. Jeśli podejmujesz się samodzielnego oczyszczania wnętrza samochodu, koniecznie kup:

  • preparat do czyszczenia plastiku, drewna i skóry;
  • preparat do mycia powierzchni błyszczących;
  • chemię zapachową.

Kup wszystkie powyższe akcesoria i środki, a samodzielne mycie elementów plastikowych i nie tylko będzie dla ciebie czystą przyjemnością. Kurz to najczęściej widoczne zabrudzenie na kokpicie auta. Chcesz wiedzieć, jak go wyczyścić? W tym przypadku przyda ci się zwykła ściereczka. Użyj profesjonalnego preparatu czyszczącego i wytrzyj go szmatką. W ten sposób oczyścisz elementy deski rozdzielczej z kurzu i innych zabrudzeń.

Jak często czyścić kokpit samochodu i wnętrze?

Kokpit to podstawowy element wyposażenia każdego pojazdu. Cenisz sobie przyjemny zapach w swoim aucie? Kup środki zapachowe. Konserwacja kokpitu przy ich pomocy sprawi ci wiele radości. Wnętrze czyść tak często, jak tego potrzebujesz. Widzisz, że kokpit, drzwi i inne elementy są zakurzone? Zabierz się do pracy i doprowadź samochód do porządku.

Jeśli nie masz zbyt dużo czasu, aby wyczyścić kokpit samochodu, skorzystaj z pomocy profesjonalnych firm. Zaoszczędzisz w ten sposób sporo czasu. Kiedy zlecisz mycie wnętrza samochodu firmie zewnętrznej, nie musisz też kupować akcesoriów do pielęgnacji. To również spora oszczędność. Obudowy zegarów i przycisków funkcyjnych to ozdoba każdego pojazdu mechanicznego. Zadbaj o ich odpowiednią czystość. Pamiętaj jednak, że środki czystości są różne. Niektóre przeznaczone są do elementów matowych, a niektóre do błyszczących.

Archiwum: marzec 2022