W piątek 21 maja w Wejherowie (woj. pomorskie) patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał dwóch młodych mężczyzn, którzy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, prawa jazdy i pod wpływem narkotyków poruszali się po drodze krajowej nr 6.

W piątek na terenie Wejherowa funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców Pomorza, którzy w trakcie jazdy palili fajkę wodną. Kiedy mężczyźni zorientowali się, że za nimi znajduje się patrol ITD, prowadzony Fiat Punto zaczął wykonywać nerwowe manewry, natomiast pasażer wyrzucił zawartość fajki przez okno, a sam przedmiot schował na tylnym siedzeniu. Zatrzymanych zdradził dym wydobywający się z wnętrza pojazdu.

Brak zapiętych pasów, prawa jazdy i pod wpływem narkotyków

Kierowca i jego towarzysz byli mocno zdenerwowani, kiedy zatrzymał ich interweniujący patrol. Po otwarciu drzwi wydobył się charakterystyczny zapach konopi indyjskich. Wykonany następnie test na obecność narkotyków pokazał wynik pozytywny. Kierowca oraz jego pasażer prócz palenia i przechowywania marihuany w pojeździe, poruszali się również bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Ponadto kierowca prowadził samochodów osobowy bez prawa jazdy. O okolicznościach zatrzymania informują Inspektorzy Transportu Drogowego:

„Kierowca i pasażer nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz na zmianę palili fajkę wodną. Wnętrze auta spowite było gęstym, białym dymem, który wydobywał się przez uchylone okno”.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Dodatkowo kierowca będzie odpowiadał za prowadzenie auta bez odpowiednich uprawnień oraz pod wpływem narkotyków.

Archiwum: maj 2021