Przejechane kilometry, a składka OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) jest w Polsce obowiązkowe i musi je posiadać każdy właściciel samochodu. Wysokość składki ustalana jest indywidualnie. Ubezpieczenie dla młodych kierowców zwykle kosztuje więcej. Na kwotę OC wpływa także wielkość miasta, w którym mieszka kierowca, oraz bezszkodowa historia jazdy.

Podczas obliczania składki OC konieczne jest podanie całościowego przebiegu samochodu. Do wyznaczenia wysokości OC może być także niezbędne oszacowanie liczby przebytych kilometrów w kolejnym roku. Szacunki dotyczące przyszłego przebiegu należy uzupełnić o informacje związane z częstotliwością użytkowania samochodu, wyjazdami zagranicznymi oraz miejscem parkowania.

Dlaczego przebieg samochodu jest tak istotny?

Im więcej przejechanych kilometrów, tym bardziej wzrasta prawdopodobieństwo kolizji lub awarii pojazdu. Z tego powodu duży przebieg może wiązać się z droższym ubezpieczeniem. Aktywni kierowcy zwykle płacą wyższą składkę ubezpieczeniową niż właściciele samochodów, którzy korzystają z nich okazjonalnie.

W przypadku mocno eksploatowanego samochodu służbowego lub częstych podróży, które liczą po kilkaset kilometrów, łatwiej o stłuczkę lub uszkodzenie pojazdu. Nie jest to jednak jedyny wyznacznik wysokości ubezpieczenia OC. Bezszkodowa jazda może znacznie obniżyć składkę, niższą kwotę pomoże też uzyskać parkowanie na terenie prywatnej posesji lub w garażu.

Wybierz optymalne ubezpieczenie dla siebie

Jeśli zależy Ci na kompleksowej ochronie w przypadku kolizji lub wypadku, wybierz ubezpieczenie OC w pakiecie w LINK4. To gwarancja, że oprócz standardowej ochrony uzyskasz szybką pomoc na miejscu zdarzenia. W ramach pakietu otrzymujesz Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony.

Program Pomocy to m.in. przekazanie informacji o wypadku wybranej osobie, pomoc informacyjna przez całą dobę, a także usprawnienie pojazdu lub holowanie auta nawet do 100 km. To także pomoc w wymianie uszkodzonego koła i samochód zastępczy w przypadku kradzieży lub wypadku. Jeśli chcesz znaleźć idealne ubezpieczenie, skrojone do Twoich potrzeb, skorzystaj z kalkulatora LINK4. W ten sposób bez wychodzenia z domu wybierzesz najwyższą ochronę dla siebie i Twoich bliskich.

OC – obowiązkowe i niezwykle ważne ubezpieczenie

Odpowiednie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) to pewność, że Twoje finanse są bezpieczne w przypadku kolizji drogowej. Podczas obliczania składki OC konieczne jest określenie m.in. dotychczas przejechanych kilometrów i oszacowanie przyszłego przebiegu. Jeśli chcesz sprawdzić, ile wyniesie polisa dla Twojego pojazdu, skorzystaj z kalkulatora LINK4 – w mniej niż 60 sekund poznasz wysokość składki.