Tanie tankowanie to nic innego, jak poszukiwanie najatrakcyjniejszych cen benzyny, oleju napędowego i LPG. Kierowcy samochodów w całej Polsce poświęcają sporo czasu na poszukiwanie najtańszych stacji. Tygodniowe obniżki cen i montaż instalacji LPG w swoim samochodzie to nie wszystko. Chcesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w ciągu roku? Wykorzystaj wszystkie dostępne możliwości. Pamiętaj, że każdy koncern paliwowy ma inne ceny rynkowe.

Stacje paliw w Polsce – ceny

Podróżujesz na co dzień samochodem? Na pewno widzisz, jak często zmieniają się ceny na stacjach paliwowych. Nie unikniesz wzrostu kosztów prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zaoszczędzisz nieco pieniędzy, jeśli przeanalizujesz ceny w poszczególnych punktach napełniania paliw.

Obecne ceny paliw

Obecnie koszt zatankowania litra benzyny E95 to wydatek od około 5,40 do 5,80 zł. Jeśli chodzi o olej napędowy, ceny wahają się pomiędzy 5,60 a 5,80 zł. Najtańszy ze wszystkich jest gaz samochodowy, którego maksymalna cena za litr sięga około 2,70 zł. Pamiętaj jednak, że koszty tankowania w punktach dystrybucji stale się zmieniają. Chcesz być na bieżąco? Analizuj cenniki internetowe i zwracaj uwagę na szyldy w pobliżu stacji tankowania.

Gdzie kupić tanie paliwo?

Chcesz wiedzieć, gdzie kupić najtańsze paliwo na rynku? Duże koncerny często decydują się na chwilowe obniżki cen. Kiedy tankujesz w popularnych miejscach, nie zaoszczędzisz zbyt wiele. Jeśli planujesz oszczędności w skali kilkuset złotych rocznie, tankuj tylko w lokalnych punktach dystrybucji. Nie każdy wie, że lokalni dystrybutorzy najczęściej oferują o wiele niższe ceny rynkowe za paliwa napędowe. Niedrogie tankowanie jest więc jak najbardziej możliwe. Wystarczy, że zastosujesz się do kilku zasad:

  • tankuj na niewielkich stacjach paliw;
  • analizuj ceny paliw w Polsce;
  • tankuj w mniejszych miejscowościach;
  • wybieraj stacje w pobliżu supermarketów.

Stosuj się do powyższych wskazówek, a na pewno zaoszczędzisz do kilkuset złotych rocznie. Typ paliwa, jakim uzupełniasz bak w swoim samochodzie, nie ma znaczenia. Wypracuj realne oszczędności i ogranicz wydatki na swoje auto.

Jak tankować, aby zaoszczędzić? Zasady taniego tankowania

Nie wiesz, jakie paliwo wybierzesz? Wszystko zależy od modelu samochodu. Jeśli masz pojazd zasilany benzyną, zastanów się nad montażem instalacji LPG. Dzięki temu zaoszczędzisz nawet połowę kosztów związanych z tankowaniem benzyny 95 lub 98. Cena jednego litra propanu samochodowego zazwyczaj wynosi połowę ceny benzyny.

Wykorzystaj kalkulator cen paliw

Często podróżujesz na duże odległości? Masz samochód zasilany olejem napędowym? Ceny tego paliwa nie są niskie, ale niewielkie spalanie samochodu zrekompensuje ci wydatki. Zobacz, ile zaoszczędzisz na danym źródle zasilania samochodu. Wykorzystaj w tym celu kalkulator cen paliw. Czasem różnica kilku groszy na litrze w skali roku generuje spore oszczędności.

Ecodriving – rzadsze wizyty na stacjach benzynowych

Szukasz oszczędności? Tankowanie w niższych cenach to za mało? Postaw na ecodriving. Prowadź swój samochód zgodnie z tą ideą. Ekonomiczne podróżowanie autem polega na optymalizacji stylu jazdy. Ograniczysz w ten sposób spalanie nawet o 30%. Dzięki temu nie będziesz częstym klientem stacji paliw. Utrzymuj możliwie optymalne obroty silnika i unikaj nagłego przyspieszania.

Czy warto szukać niskich cen paliw?

Niedrogie paliwo sprawia, że kierowcy coraz częściej wybierają konkretny punkt dystrybucji. Znasz miejsce, gdzie koszt uzupełnienia baku jest o wiele niższy? Nigdy nie podawaj takich informacji publicznie. Spowodujesz w ten sposób, że stacja w krótkim czasie podniesie swoje ceny ze względu na zwiększony ruch. Szukaj niższych cen np. bez VAT, a na pewno sporo zaoszczędzisz na napełnianiu baku swojego pojazdu.

Pamiętaj, że napełnianie zbiornika pojazdu możliwe jest też w pobliżu zajezdni autobusowych. Tamtejsi dostawcy najczęściej oferują nawet o kilkadziesiąt groszy tańsze paliwa napędowe. Dzięki niedrogiemu tankowaniu nie tylko odciążysz swój domowy budżet, ale zdobędziesz też dodatkowe środki np. na naprawy swojego samochodu.

Archiwum: marzec 2022