Z tekstu dowiesz się, gdzie znajdują się najlepsze tory wyścigowe w Polsce. Poznasz ofertę popularnych ośrodków oraz podstawowe parametry jak długość czy poziom trudności.

Poznań Tor Główny z torem kartingowym do szybkiej jazdy

Tor Poznań to jeden z największych i najnowocześniejszych torów wyścigowych w Polsce. Znajduje się na terenie lotniska Ławica. Długość całej jezdni wynosi trochę ponad cztery kilometry, a szerokość dwanaście metrów. W skład kompleksu wchodzi także tor kartingowy o długości 1,5 kilometra.

Podczas budowy obiektu zastosowano wysokiej jakości nawierzchnię, pozwalającą osiągać prędkości nawet do 140 kilometrów na godzinę. Co więcej, obiekt posiada homologacje umożliwiające organizowanie profesjonalnych zawodów sportowych. Po tym torze ścigały się takie gwiazdy jak Michael Schumacher czy Robert Kubica.

Kamień Śląski – Tor Silesia Ring

Silesia Ring to profesjonalny tor samochodowy, który powstał w 2016 roku na terenie lotniska w Kamieniu Śląskim. Posiada bardzo rozbudowane zaplecze z boksami, wieżą startową i budynkiem konferencyjnym wykorzystywanym podczas różnego rodzaju zawodów sportowych. Długość jezdni wynosi 3,6 kilometra, a szerokość od 12 do 15 metrów. Jest drugim torem wyścigowym w Polsce pod względem wielkości, ponieważ całkowita powierzchnia to ponad 300 hektarów. Dzięki skutecznemu systemowi odprowadzania wody doskonalenie techniki jazdy na tym torze przebiega w bezpiecznych warunkach.

Najlepsze tory wyścigowe w Polsce – Bednary

Jest to kolejny duży ośrodek umiejscowiony na płycie byłego lotniska. Bednary to jeden większych obiektów tego typu w Polsce o bardzo rozbudowanej infrastrukturze. W skład wchodzą dwa tory offroadowe tor motocyklowy, gokartowy i główny o długości 2,5 kilometra. W tym nowoczesnym kompleksie działa centrum szkoleniowe założone przez sławnego kierowcę Stanisława Zasadę. Do dyspozycji użytkowników są też przeszkody, kurtyny wodne czy płyty poślizgowe na sztucznym pagórku. Jest to jeden z niewielu torów wyścigowych w Polsce o tak rozbudowanej ofercie.

Moto park Ułęż – nowoczesny tor wyścigowy

Moto park położony jest na terenie lotniska szkoleniowego i należy do Ośrodka doskonalenia techniki jazdy w Lublinie. Obiekt cieszy się stale rosnącą popularnością ze względu na dogodną lokalizację w sercu Polski, ale też za sprawą wielu programów motoryzacyjnych realizowanych na jego terenie. Ośrodek stale odwiedzany jest przez dziennikarzy motoryzacyjnych i gwiazdy sportu. Na torze organizowane są zarówno profesjonalne wyścigi, jak i szkolenia dla początkujących, a czasem różnego rodzaju eventy.

Autodrom Tor Jastrząb – jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce

Wśród najlepszych torów wyścigowych w Polsce, nie sposób nie wymienić Toru Jastrząb znajdującego się niedaleko Radomia. Przy jego budowie zastosowano najwyższej jakości asfaltowej nawierzchni umożliwiającej odbywanie się profesjonalnych wyścigów samochodowych i hucznych imprez motoryzacyjnych. Pościgać się na radomskim torze, zjeżdżają fani czterech kółek z całej Polski.

Na powierzchni 20 hektarów zbudowano tor o długości 2,4 km mający aż 11 zakrętów, ale też trzy długie proste pozwalające w pełni przetestować przyspieszenie twojego samochodu. Dookoła jezdni wznoszą się trybuny mieszczące nawet kilka tysięcy widzów.

Tor Kielce – rodzinny wypoczynek

Tor Kielce umiejscowiony jest podobnie jak większość innych tego typu obiektów, na terenie lotniska. To jeden z najbardziej znanych torów wyścigowych w Polsce, ponieważ był pierwszym samochodowo-motocyklowym kompleksem w naszym kraju. Malownicza i ciekawa trasa liczy 2,5 kilometra, składa się z 7 zakrętów i jednej prostej, na której z powodzeniem można organizować zawody na 1/4 mili, ponieważ jej długość wynosi dokładnie 400 metrów.

Tor Łódź – idealny do driftu

Na terenie gminy Stryków znajduje się tor dla samochodów o długości 1,05 kilometra cechujący się licznymi zakrętami o różnym stopniu trudności. Na terenie obiektu organizowanych jest wiele imprez zrzeszających miłośników czterech kółek i szybkiej jazdy. Tor Łódź to idealne miejsce na zorganizowanie zawodów, ale i doszlifowanie własnych umiejętności czy sprawdzenie możliwości auta. Malownicza okolica sprawia, że jest to idealne miejsce na odpoczynek dla całej rodziny.

Wymienione przez nas propozycje najlepszych torów wyścigowych w Polsce to jedynie mała część tego, co ma ci do zaoferowania rynek. Sprawdź dokładnie parametry nawierzchni, długość toru czy częstotliwość zakrętów oraz dokładną infrastrukturę, czy udogodnienia w postaci restauracji i baw się dobrze wraz z całą rodziną.

Archiwum: listopad 2022