Prosta grafika znajdująca się na znaku schroniska młodzieżowego doskonale oddaje sens samego projektu. Obecnie niezbyt często widzi się przy drodze znak D-33, ale na pewno warto wiedzieć, że takowy może się pojawić. No i jaką funkcję pełni.

Znak schronisko młodzieżowe – jaką pełni funkcję?

Znak schronisko młodzieżowe pełni funkcję informacyjną. Stawia się go w niedalekiej odległości od takiego właśnie przybytku. To jednocześnie informacja dla osób, które takiego miejsca szukają, jak i dla kierowców, żeby w tym miejscu uważali – chociażby z powodu wzmożonego ruchu pieszych. Znak może być umieszczany w dowolnym miejscu w okolicach jezdni, niekoniecznie po jej prawej stronie.

Jak wygląda znak D-33?

Prostokątny znak z niebieskim tłem, na którym znajduje się niewielki budynek oraz drzewo (oba elementy w czarnym kolorze umieszczone w białym kwadracie). Prosta wizualizacja oddaje istotę rzeczy, czyli informuje o znajdującym się w okolicy schronisku młodzieżowym. Znak oznaczony jest symbolem D-33.

Obecnie sporadycznie spotyka się znak schronisko młodzieżowe, ale warto mieć świadomość, że taki w polskich przepisach funkcjonuje. Bez wątpienia był popularniejszy kilka dekad temu, gdy podobnych przybytków było zwyczajnie więcej.

Archiwum: lipiec 2022