Pojemność bagażnika jest kluczowa przy wyborze auta

Nie da się ukryć, że wielkość bagażnika samochodowego często decyduje, jaki model samochodu wybierzesz. Tylna część auta jest szczególnie ważna dla rodzin z gromadką dzieci i co za tym idzie, sporą ilością przedmiotów do przewożenia. 

Bagażnik samochodowy powinien odpowiadać twoim potrzebom

Osoby, które mają zwierzęta, jak również ludzie regularnie robiący duże zakupy (np. mieszkańcy przedmieść) wybierają przestronne bagażniki. Co jest jednak kluczowe, aby odpowiednio dopasować jego wymiary do własnych potrzeb? Czasem samo spojrzenie do wnętrza samochodu to za mało, by podjąć dobrą decyzję. Musisz poznać parametry bagażnika.

Wbudowane bagażniki samochodowe. Zwróć uwagę na kombi

Jeśli potrzebny ci duży bagażnik samochodowy, koniecznie zwróć uwagę na modele w wersji kombi. Auta z tą wersją nadwozia mają zdecydowanie większą pojemność bagażnika od innych, a co za tym idzie – lepiej sprawdzają się w przypadku dużych rodzin. To również często jedyne wyjście, jeśli chcesz przewozić np. zwierzęta w transporterach lub nieco większe przedmioty. Tak pojemny bagażnik może przydać się w wielu sytuacjach.

Pojazdy z największymi wbudowanymi bagażnikami samochodowymi

Jednym z pojazdów z największymi jest dość popularne Volvo V60. Ciekawa propozycja to także Mazda 6. W tym modelu dodatkowo możesz złożyć tylną kanapy, dzięki czemu przewieziesz jeszcze więcej rzeczy. Wśród pakownych pojazdów można wymienić również m.in.:

Oczywiście, to jedynie kilka przykładów aut, na które warto zwrócić uwagę, gdy poszukujesz auta ze stosunkowo dużym i pakownym bagażnikiem. Rozglądając się za takim autem, unikaj sedanów oraz hatchbacków, których pojemność bez wyjątku jest po prostu mniejsza.

Jak powiększyć przestrzeń bagażową? Wykorzystaj dach

Co jednak zrobić, gdy masz już samochód z niewielkim bagażnikiem, ale potrzebujesz zwiększyć jego przestrzeń? Jeśli zamontujesz użytkowy box na dachu samochodu, będzie mógł służyć jako dodatkowy pojemnik na przechowywanie rzeczy. To jeden z najłatwiejszych sposobów, choć ma też swoją cenę.

Bagażnik samochodowy na dach a spalanie

Pojazdy, które mają zamontowane boxy w funkcji bagażnika samochodowego, palą zdecydowanie więcej. Nie bez powodu. Kluczowa jest tutaj nie tylko zwiększona waga pojazdu, lecz również naruszona jego opływowość. Takie dodatkowe bagażniki mogą po prostu negatywnie na nią wpływać, przez co sama trasa będzie droższa. Zależy ci na oszczędnej jeździe? Musisz po prostu zrezygnować z takiego bagażnika dachowego.

Centralny zamek, czyli ochrona bagażnika samochodowego na dach

Wybierając odpowiedni model takiego bagażnika dla siebie, zwróć uwagę na jego zapięcie. Centralny zamek zwiększa poziom bezpieczeństwa, dlatego nie dziwi jego popularność. Taki przedmiot kupisz już od ok. 100 zł, ale niektóre kosztują nawet kilka tysięcy. Warto jednak wybrać nieco droższy, sprawdzony model, dzięki któremu twój bagaż będzie bezpieczny.

Przewieź wygodnie rower lub narty!

Nawet bardzo duży bagażnik samochodowy może nie pomieścić wszystkich sporych przedmiotów. Na przykład do przewożenia rowerów będziesz potrzebował:

  • specjalnej platformy –  to opcja pierwsza; 
  • uchwytu – to druga możliwość. 

Jednoślady możesz zamontować w wygodny sposób na dachu auta albo wykorzystać hak holowniczy, tworząc przyczepkę. Zwykle obydwie metody pozwalają na sprawny transport rowerów, dlatego ostateczny wybór zależy tylko od twoich potrzeb.

Jak przewozić narty na dachu auta?

Jeśli szukasz sposobu, jak przewieźć narty, również warto postawić na specjalne elementy montowane na dachu pojazdu. Zwykle są wyposażone w gumy, które mogą zapobiec rysowaniu się sprzętu. Dzięki temu transport będzie bezpieczny i dla auta, i dla samych nart.

Organizer samochodowy do bagażnika – więcej miejsca w aucie!

Nie da się ukryć, że sprawnie poukładane przedmioty zabierają po prostu znacznie mniej miejsca w trakcie podróży. Jeśli masz problem z organizacją lub irytują cię bezustannie przemieszczające się rzeczy, warto postawić na organizer samochodowy do bagażnika. Takie organizery mogą przybierać formę:

  • skrzynek;
  • przegródek;
  • materiałowych pojemników;
  • przedmiotów codziennego użytku.

Różne rodzaje organizerów. Porządek w bagażniku

Po pierwsze – możesz wybrać skrzynkę, w której zmieścisz wiele przedmiotów. Po drugie – możesz postawić na przegródki, które oddzielą twoje zakupy albo nie pozwolą im się przewrócić. Inna opcja to materiałowe pojemniki albo przedmioty znajdujące się w twoim domu. To kolejny skuteczny sposób na zwiększenie przestrzeni bagażowej. Dzięki takim organizerom do bagażnika samochodowego nie będziesz musiał zmieniać auta.

Nasze porady dotyczące pojemności bagażnika i tego, jak ją zwiększyć sprytnymi sposobami, powinny ci pomóc. Przydać ci się mogą także wskazówki, jak przewozić na dachu auta rowery albo narty. Jeśli dopiero szukasz nowego auta rodzinnego, postaw na model kombi, ponieważ to właśnie w nim znajdziesz największy bagażnik samochodowy.

Archiwum: czerwiec 2021