Nie da się ukryć, że pojazdy popularnych marek po prostu łatwiej jest wybrać. Takie samochody jak toyota, bmw, renault, volvo, ferrari, ford, mercedes, opel, skoda czy peugeot są szeroko dostępne, lecz również posiadają łatwo dostępne części zamienne. Jednak to wcale nie oznacza, że takie auta są najlepsze na rynku.

Są także szerzej nieznane marki samochodów. Logo ani ich nazwa wiele ci nie powie, ale producenci wprowadzają bardzo ciekawe nowinki w tych autach. Zakochaj się w unikatowych pojazdach, których nie zobaczysz na co dzień na ulicach! Szybko zorientujesz się, że to właśnie o takich autach warto marzyć.

Mało znane marki samochodów – logo popularnej firmy to nie wszystko!

Popularne marki cieszą się naprawdę dużą rozpoznawalnością i sporo trzeba za nie zapłacić. Dzięki temu te uchodzące za najbardziej luksusowe łatwo możesz zauważyć na ulicach. Jednak przecież logo to nie wszystko! Często właśnie mniejsze firmy mogą pozwolić sobie na wprowadzanie nietypowych rozwiązań. Dzięki temu ich pojazdy mogą być znacznie lepiej dopasowane do odbiorcy. Jeśli właśnie szukasz auta, rozważ nieznane marki samochodów. Logo jakich pojazdów powinieneś poznać? Naszym zdaniem są to:

nieznane marki samochodów - logo popularnej firmy to nie wszystko
  • Denza;
  • Luxgen;
  • Donkervoort;
  • Roewe.

Nie patrz tylko na logo przedsiębiorstwa, ale na sam pojazd i wybierz ten, który najlepiej będzie ci się prowadzić.

Nieznane samochody – poznaj chińską i ekologiczną Denzę

Czas na pierwszą z nieznanych marek samochodów. Logo Denzy to wydrążona niebieska kropla na srebrnym tle koła. Firma powstała dopiero w 2010 roku w Chinach. Jej pojazdy są w pełni ekologiczne, bo napędza je prąd. Obecnie na jednym ładowaniu mogą przejechać około 250 km. Choć niezbyt znane w Polsce, bez wątpienia właśnie tego typu auta są przyszłością światowej motoryzacji.

Od 2013 roku działa fabryka, która w ciągu roku miała produkować do 40 tys. samochodów, co świadczy o dużym sukcesie. Niestety, trzeba będzie jeszcze trochę poczekać na miejskie pojazdy tej marki w Europie na większą skalę.

Mało znane marki samochodowe -uxgen z Tajwanu

Jeśli nie chińskie pojazdy, to może te prosto z Tajwanu? Nazwa marki, czyli Luxgen, powstała z połączenia dwóch angielskich słów: „luxury” (luksus) i „genius” (geniusz). To pokazuje założenia tego stworzonego w 2009 roku przedsiębiorstwa. Samochody tworzy Yulon Motor, który od lat montował pojazdy dla Nissana i Mercedes-Benz.

W ofercie Luxgen jest m.in. model URX (debiut w 2019 roku). To kompaktowy crossover, a jego początkowa cena maksymalna wynosiła ponad milion dolarów. Jaki jest symbol tej nieznanej marki samochodów? Logo to przypominające nieco kokardkę srebrne L na czarnym tle.

nieznane marki samochodów - luxgen z tajwanu

Nieznane marki samochodów – logo wprost z Holandii, czyli Donkervoort

Donkervoort to przedsiębiorstwo założone w 1978 roku w Holandii. Tych aut nie zobaczysz na ulicach, ponieważ tworzone są z myślą o sportowych torach. Mimo tego dobrze będzie przyjrzeć się ich wyjątkowym kształtom.

Zwróć uwagę np. na model D8 GTO JD-70 R, produkowany od 2020 roku, który posiada w sobie 5-cylindrowy silnik Audi. Waży tylko 725 kg i świetnie radzi sobie na torach wyścigowych. Jak poznać jedną z nieznanych marek samochodów? Logo holenderskich szybkich aut to czerwone skrzydła, które słusznie jazdę takim samochodem kojarzą ze wzlatywaniem nad poziomy.

nieznane marki samochodów - logo wprost z holandii

Nieznane marki samochodów – logo, które zobaczysz w Chinach. Poznaj samochody Roewe

Jeśli nie interesujesz się chińskim rynkiem, prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś o tych pojazdach. Roewe to marka, która jest dostępna tylko w tym kraju, jednak od 2006 roku, czyli początku istnienia, szybko zdobyła dużą popularność. To nieco bardziej luksusowe auta, którymi można w wygodny sposób poruszać się po drogach. Obecnie w jej produkcji są trzy modele samochodów osobowych i sześć SUV-ów, a także kilka pojazdów elektrycznych. Te mało znane marki samochodów logo mają intrygujące, bo przedstawia ono lwy przedzielone mieczem.

nieznane marki samochodów - logo które zobaczysz w chinach

Jeśli chcesz poznać nieznane samochody, skup się na Azji, a szczególnie – na Chinach. To właśnie tam powstają pojazdy, które zwykle nie wyjeżdżają poza granice swojego kraju. Nie znaczy to wcale, że różnią się jakością. Czasem nawet przewyższają modele przedsiębiorstw europejskich. Możesz też zwrócić uwagę na twórców aut sportowych, którzy często nie docierają do szerszego grona odbiorców. Znasz już wcześniej nieznane marki samochodów. Logo czterech aut na pewno już zapamiętałeś!