Gdybyśmy mieli wskazać samochód idealny – wszechstronny, sprawdzający się w każdych warunkach i gotowy na wszystkie wyzwania aktywnego stylu życia – to z pewnością wybralibyśmy SUV-a.

Nie za dużego, żeby łatwo było poruszać się nim po mieście. Nie za małego, aby bez problemu móc wybrać się nim w dłuższą podróż. Emocjonującego zarówno osiągami oraz wrażeniami z jazdy, jak i stylizacyjnymi detalami. Dającego szerokie możliwości dopasowania do indywidualnych preferencji nie tylko w kwestii napędu, ale też designu. Z nowoczesnym wnętrzem, w którym z przyjemnością pokonujesz każdy kilometr. W taką charakterystykę SUV-a jako samochodu idealnego świetnie wpisuje się nowe MINI Countryman.

MINI Countryman – solidne fundamenty SUV-a

Kompaktowy SUV Countryman należy do znanej z nietypowego, lifestylowego podejścia do motoryzacji rodziny MINI. Już ten fakt czyni go wyjątkowym na tle licznych konkurentów.

Spośród całej rodziny MINI to właśnie Countryman jest tym, który najbardziej kocha przygody i nie boi się nieutwardzonych dróg – uzbrojony we wszystkie atuty SUV-a odważnie i z werwą sprosta każdemu zadaniu, które przed nim postawisz.

Wyższy w porównaniu z tradycyjnymi hatchbackami czy sedanami prześwit Countrymana ułatwia nie tylko zmagania z bezdrożami, ale też – a może przede wszystkim – daje większą pewność oraz swobodę w starciach z licznymi przeszkodami, które czekają na Ciebie w mieście. Kiedy dodasz do tego efektywny napęd na cztery koła ALL4, otrzymasz jeszcze większą pewność za kierownicą niezależnie od warunków atmosferycznych i rodzaju nawierzchni, z którymi będziesz się mierzył.

MINI Countryman – SUV z duszą gokarta

Wyjątkową cechą MINI Countrymana jest umiejętność połączenia tych wszechstronnych fundamentów SUV-a z cechą, z której słyną wszystkie MINI – mnóstwem gokartowej frajdy z jazdy.

Gokartowej frajdzie z jazdy na co dzień z pewnością sprzyjają dynamiczne silniki Twin Power Turbo o mocy do 306 KM w MINI Countryman John Cooper Works ALL4. Trzy oraz czterocylindrowe jednostki benzynowe i wysokoprężne usatysfakcjonują osiągami, pozwolą na sprawne wyprzedzanie oraz rozpędzanie, ale i nie rozczarują zużyciem paliwa.

Kierowców, którzy zwracają szczególną uwagę na ekonomię jazdy, z pewnością zainteresuje MINI Countryman w wersji hybrydy typu Plug-in. Spalinowo-elektryczny Countryman potrafi poruszać się wyłącznie na energii elektrycznej, więc może okazać się wyjątkowo ekonomicznym samochodem do miasta.

MINI Countryman – Ty jesteś projektantem

MINI Countryman to nie tylko wszechstronność i frajda z jazdy. SUV MINI oferuje Ci znacznie więcej, coś, co znacząco wyróżnia go na tle konkurentów. Chodzi o unikatowe połączenie intrygującego designu i nowoczesnych technologii.  

Odważny, zdecydowany projekt nadwozia z wyrazistymi detalami (spójrz na tylne reflektory ze wzorem brytyjskiej flagi) jasno daje do zrozumienia, że mamy do czynienia z MINI. To jednak dopiero początek. Decydując się na MINI Countrymana to Ty stajesz się projektantem swojego samochodu – kontrastujące z nadwoziem kolory dachu i lusterek możesz łączyć z wyścigowymi pasami na nadwoziu, dwukolorowymi felgami i pakietami stylizacyjnymi. Dzięki temu Twoje MINI Countryman pozostanie niepowtarzalne.

Moc technologii w MINI Countryman

Intrygujący design MINI przelewa się do wnętrza. Tutaj czekają na Ciebie efektowne elementy ozdobne na konsoli centralnej, dbałość o szczegóły oraz dostępna na życzenie miękka, skórzana tapicerka w kilku wariantach kolorystycznych.

Przyjemność i komfort podróżowania MINI Countrymanem poprawia moc nowoczesnych technologii. Innowacyjne światła LED z funkcją automatycznej dezaktywacji świateł drogowych, szereg asystentów jazdy przydatnych zarówno w mieście, jak i w trasie, rozbudowany system multimedialny z Apple CarPlay, minimalistyczna cyfrowa tablica wskaźników, czy przezierny wyświetlacz HUD przed Twoimi są elementami, które docenisz już po pierwszych kilometrach za kierownicą MINI Countrymana.

Wszechstronność SUV-a, frajda z jazdy, oryginalny design, technologia… to tylko niektóre z aspektów, dla których nowe MINI Countryman jest warte bliższego poznania np. podczas jazdy testowej. Warto osobiście przekonać się, że to SUV, któremu bardzo blisko do określenia „samochód idealny”.

Archiwum: maj 2021