Range Rover Sport 2022 będzie trzecią odmianą tego modelu. Cechuje się stylistyką podobną do tej zastosowanej w przypadku większej odmiany – Range Rovera, a także unowocześnioną gamą jednostek napędowych. Dowiedz się więcej na temat tego samochodu z naszego artykułu!

Jednostki napędowe, które znajdą się w aucie Land Rover Range Rover Sport

Range Rover Sport 2022 nie będzie miał zamontowanego 5.0 litrowego silnika V8 z doładowaniem. Ta jednostka nie pojawi się także w większej odmianie auta. Standardowym elementem wyposażenia będzie 4.4-litrowy turbodoładowany motor V8 o mocy 523 KM i momencie obrotowym 553 lb-ft. Zamawiający będzie mógł się również zdecydować na 3.0 litrową odmianę R6 wyposażoną w hybrydę plug-in lub mild-hybrid. Dostępne będą zarówno jednostki benzynowe, jak i Diesla.

Kolejne dane techniczne Range Rover Sport 2022

Pierwsza opcja będzie generować 355 KM i 369 lb-ft momentu obrotowego w podstawowej wersji. Odmiany z oznaczeniem P400 będą w stanie wygenerować 395 KM i 406 lb-ft momentu obrotowego, a w wersji hybrydowej plug-in 434 KM przy 619 lb-ft.

Cechą charakterystyczną SUV-ów z nowej palety ma być ośmiobiegowy automat ZF, który będzie zasilać inteligentny system napędu na wszystkie koła. Producent zapowiedział również wprowadzenie odmiany auta Sport EV, co ma nastąpić w roku modelowym 2024.

Range Rover Sport 2022 – wyposażenie wnętrza

We wnętrzu kabiny pojazdu znajdzie się system informacyjno-rozrywkowy Pivi Pro, którym będzie można sterować z poziomu 13,1-calowego, zakrzywionego ekranu dotykowego umieszczonego na środku deski rozdzielczej. Poniżej znajdzie się dźwignia zmiany biegów. Całość wyposażenia auta Range Rover Sport 2022 uzupełnia:

  • 13,7-calowy cyfrowy zestaw wskaźników Interactive Driver Display 4;
  • bezprzewodowa obsługa Apple CarPlay;
  • 15-watowa, bezprzewodowa ładowarka do urządzeń przenośnych;
  • system audio Meridian z 29 głośnikami.

Cena – ile trzeba będzie zapłacić za auto?

Ceny za nowego SUV-a zaczynają się od 482 200 złotych. Będzie to przede wszystkim zależne m.in. od wybranej odmiany wyposażenia i jednostki napędowej. Zainteresowani kupnem auta z motorem benzynowym V8 o pojemności 5.0l i mocy 575 KM będą musieli przygotować się na wydatek powyżej 723 tysięcy złotych.

Wiesz już więcej o nowej odsłonie Range Rover Sport. 2022 niesie także inne premiery, o których również przeczytasz w naszych artykułach.

Archiwum: czerwiec 2022