Nowy Mercedes GLC 2022 będzie dostępny w wersji z jednostkami hybrydowymi, w tym nowymi motorami plug-in. Zdecydowano się też na zaktualizowanie stylistyki nadwozia względem GLC 200. Technologia wnętrza ma być zaś wzorowana na modelach klasy C. Szacuje się, że cena będzie zaczynać się od 250 tys. złotych. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o nowym samochodzie Mercedesa!

Mercedes GLC 2022 – jakie jednostki napędowe będą dostępne?

Mercedes GLC 300 będzie dostępny w wersji z dwoma motorami benzynowymi hybrydowymi (2.0 l) typu mild hybrid o mocy kolejno 204 KM i 258 KM, a także silnikiem wysokoprężnym mild hybrid w wersji 2.0 l o mocy 197 KM.

Jednostki hybrydowe i ich parametry

Do gamy jednostek napędowych zalicza się też odmiana plug-in hybrid. Zamawiający będzie mógł wybrać spośród dwóch motorów benzynowych i silnika Diesla. W pierwszym przypadku dostępne są wersje o mocy 313 KM i 381 KM, a w drugim 333 KM. Obie odmiany mają pojemność 2.0 l. 

Projektanci niemieckiego producenta zdecydowali się również na zamontowanie akumulatora 31 kWh, który umożliwia pokonanie trasy 120 km z napędem elektrycznym modeli benzynowych oraz 100 km zasięgu w wariancie hybrydy Diesla.

Świeży design nadwozia – czym się charakteryzuje?

Można stwierdzić, że jest to odświeżenie wizerunku pojazdu względem poprzednich odsłon, a nie wdrożenie całkowicie nowego designu. Dlatego w przypadku Mercedesa GLC 2022 trafniejsze będzie określenie „ewolucja”, a nie „rewolucja”.

Projektanci zdecydowali się na nowe reflektory. Ich linia jest smuklejsza niż dotychczas, a całość uzupełnia to, że do standardowego wyposażenia dołączono technologię LED – światła są podobne do tych z nowego modelu Mercedesa klasy C. Oprócz tego zamontowano szerszą kratę chłodnicy z mocno widocznym emblematem producenta.

Co jeszcze zwraca uwagę?

W pakiecie wyposażenia są dostępne 18-calowe lub 20-calowe felgi aluminiowe. Połączenie większych gabarytów, charakterystycznych dla aut SUV z dynamiczną linią karoserii sprawia, że Mercedes GLC 300 4matic prezentuje się muskularnie i przyciąga uwagę swoją prezencją. W wersji AMG te cechy są jeszcze bardziej widoczne.

Nowy projekt wnętrza auta

Widać, że również wnętrze samochodu Merdedes-Benz GLC zostało zainspirowane autami klasy C. W centralnej części kokpitu znajduje się duży touch-screen o przekątnej 11,9 cala. Z poziomu ekranu dotykowego można sterować większością funkcji auta – dostępna jest też opcja komend głosowych Hey Mercedes.

Design dwustopniowej deski rozdzielczej został uatrakcyjniony za sprawą dodania nawiewów imitujących wentylatory umieszczane w kokpitach samolotowych. To wszystko jest udanie skomponowane z błyszczącymi, czarnymi i metalowymi elementami wykończenia. W opcjach wyposażenia Mercedesa GLC 2022 dostępne są również:

  • 15-głośnikowy system dźwiękowy Burmester;
  • fotele z funkcją masażu;
  • panoramiczny szyberdach;
  • kolorowy wyświetlacz head-up. 

Czy jesteś przekonany do zakupu nowego Mercedesa GLC? 2022 niesie nie rewolucję, lecz ewolucję, więc dla zwolenników sprawdzonych rozwiązań tegoroczna odsłona może być ciekawą propozycją.

Archiwum: czerwiec 2022