Duży procent w produkcji nowych samochodów stanowią auta typu SUV, które są niezwykle pożądanymi modelami, również na rynku wtórnym. Wysokiej klasy samochód wystawiony na sprzedaż, zwłaszcza gdy jest to najmniej awaryjny SUV, już w kilka godzin potrafi znaleźć nowego właściciela.

Już sama budowa tych aut świadczy o tym, że są to duże i niezawodne samochody. Sprawdź już teraz, jaki SUV jest najmniej awaryjny!

Skąd wzięło się tak duże zainteresowanie SUV-ami?

Te samochody są tak popularne, że nikogo nie powinien dziwić ich widok. SUV-y łączą w sobie cechy przestronnego hatchbacka oraz pojemność aut kombi. Są to rodzinne auta, które ceni wiele osób. Ich zalety to:

  • wygodna pozycja kierowcy;
  • praktyczność;
  • komfort;
  • bezpieczeństwo.

Pozycja kierowcy

SUV-y mają nieco podniesione zawieszenie, dzięki czemu kierowca siedzi nieco wyżej niż w standardowych samochodach. Widoczność z pozycji kierowcy jest o wiele lepsza.

Poprawiają ją także duże lusterka oraz przeszklone powierzchnie. Najbardziej niezawodny SUV będzie miał dobrze wyprofilowane miejsce dla kierowcy, które przełoży się na większe bezpieczeństwo na drodze.

Praktyczność

Najmniej awaryjny SUV to auto nie tylko sprawne, lecz również praktyczne. Żaden krawężnik w mieście nie będzie przeszkodą dzięki temu, że jest to większy gabarytowo samochód z wysokim zawieszeniem. Duże opony o wyższym profilu że sprawią zaś, że nawet jazda na nierównej powierzchni nie spowoduje dyskomfortu.

Komfort

Niezawodny SUV to taki, którym można podróżować komfortowo z dużą liczbą pasażerów. Auta te świetnie sprawią się podczas podróży z dziećmi, które siedzą z tyłu.

Najmłodsi mają w takim samochodzie odpowiednio dużo miejsca na swobodne ruchy, nawet gdy siedzą w sporym foteliku. Duże i wygodne siedzenia sprawiają zaś, że podróże są mniej męczące nawet dla kierowcy.

Bezpieczeństwo

Kupując SUV-a, możesz dopłacić np. do:

Są to systemy, które pomagają ograniczyć ryzyko wypadku, zwłaszcza podczas jazdy w trudnych warunkach. Najmniej awaryjny SUV powinien być wyposażony w te zabezpieczenia, aby podróżujący czuli się bezpiecznie.

Ranking niezawodności SUV – samochody wysokiej klasy

W SUV-ach akcent został położony nie tylko na bezpieczeństwo podczas jazdy, lecz także na komfort. W rankingu wyróżniliśmy auta, które na przestrzeni lat nie zawiodły swoich kierowców. Przedstawione modele nie są starsze niż 20 lat, a cały ranking na pewno zainteresuje osoby szukające najbardziej niezawodnego SUV-a.

Najmniej awaryjny SUV – Honda CR-V

Model ten świetnie działa, jeżeli pod maską znajduje się silnik benzynowy. Problem w tym modelu był z silnikiem diesla. Jednak Honda CR-V jest jednym z najmniej awaryjnych SUV-ów. Rocznik 2012-2018 sprawdza się na drodze wręcz wzorowo.

Jakiejkolwiek awarii oczywiście trudno uniknąć Najczęściej zgłaszane usterki to problemy ze skrzynią biegów, hamulcami i sprzęgłem. Właściciele diesla zgłaszali również drobne kłopoty z silnikiem.

Ranking niezawodności SUV – Mercedes GLE, GLK

Niektóre modele hybrydowe Mercedesa mają jednostki wspierane przez mocny silnik elektryczny, który daje ponad 300 KM mocy oraz napęd 4Matic zwiększający bezpieczeństwo. Jednostka napędowa dobrze sobie radzi z tak dużym i przestronnym SUV-em.

Mercedes to bardzo komfortowe auto, które zdolne jest pokonać wiele kilometrów. Wygodne fotele sprawiają, że podróż staje się dla kierowcy i pasażerów znacznie mniej męcząca. Jest to najmniej awaryjny SUV z ostatnich lat.

Bezpieczeństwo to podstawa – Volvo XC60

Volvo XC60 to jeden z najpopularniejszych modeli w naszym kraju, jeśli chodzi o ten segment. Nie ma co się dziwić, bo jest to prawie najbardziej niezawodny SUV w ostatnim czasie.

Usterki zgłaszali kierowcy, którzy mieli problemy z silnikiem, ale nie dotyczyły one układu napędowego, elektryki ani układu wydechowego. Volvo to bezpieczeństwo samo w sobie. XC60 to auto, które świetnie sprawdzi się jako rodzinny samochód. Ten model nie pojedzie więcej niż 180 km/h.

Niskie spalanie i niezawodność – Audi Q5

Auto niemieckiej firmy okazuje się najmniej awaryjnym SUV-em. Jeśli chcesz auto na dłużej, to ten model jest odporny na upływ czasu. Najlepsze jednostki silnikowe to 3.2 FSI oraz 3.0 TFSI. Motor ten uważany jest za najbezpieczniejszy, bo zachodzi tu najmniejsze ryzyko awarii.

Audi Q5 odznacza się niezwykle wysoką kulturą pracy, świetnymi osiągami oraz cechuje się niskim spalaniem. Najczęstsze zgłaszane usterki to elektryka silnika, wyposażenia wnętrza i układu kierowniczego.

Cichy, spokojny i niezawodny – Ford Kuga

SUV amerykańskiej marki widnieje w rankingu jako jeden z niezawodnych SUV-ów. Najbardziej polecane roczniki to 2013-2019. Samochody te mają jedną zadziwiającą właściwość. Mimo usterki nadal nadawały się do jazdy i funkcjonowały prawidłowo.

Najczęściej zgłaszane problemy z autem to awarie akumulatora czy drobne problemy z silnikiem elektrycznym. Firma Ford zapewnia jednak wsparcie na gwarancji i wymienione usterki w wielu przypadkach bez problemu usuniesz.

Najczęściej polecany SUV – Skoda Kodiaq

Ranking niezawodności samochodów SUV w tym przypadku uwzględnia modele Kodiaq od rocznika 2016. Skoda, podobnie jak Ford Kuga, mimo usterek sprawnie działała do momentu naprawy. W Skodzie był problem z wnętrzem oraz jego wyposażeniem. Czasem kierowcy narzekali również na hamulce czy niesprawny akumulator.

Wiesz już, jaki jest najmniej awaryjny SUV spośród naszych propozycji. Możesz wybrać jedno z tych niezawodnych aut, które sprawdzają się dobrze w każdych warunkach. Są pojazdami bezpiecznymi i najczęściej wybierają je rodziny z dziećmi. Nie ma co się dziwić, że w Polsce popularność SUV-ów wciąż rośnie.

Archiwum: czerwiec 2021