Sprawdź polecane modele, które mogą posłużyć do jazdy miejskiej. Samochód do 4 tys. złotych może być komfortowy i trwały. Musisz jednak wiedzieć, czego, jak i gdzie warto szukać. Rozpoczęcie poszukiwań powinien ci ułatwić nasz poradnik oraz ranking najciekawszych modeli w tej kategorii cenowej. Przeczytaj!

Samochody osobowe do 4 tysięcy złotych – czym się charakteryzują?

4 tysiące złotych na samochód to bez wątpienia dolna granica, w jakiej można zakupić sprawny pojazd. Wiele egzemplarzy będzie dotkniętych już zębem czasu, przez co mogą pojawiać się oznaki korozji. Nie powinieneś również liczyć na dodatki technologiczne. Jeśli model oferuje klimatyzację oraz dobre zabezpieczenie antykradzieżowe, możesz śmiało stwierdzić, że jest on godny polecenia i ma atrakcyjne wyposażenie. Po zakupie dobrze będzie również zainwestować w zabezpieczenie przed korozją, ponieważ większość aut do 4000 złotych będzie miała już co najmniej kilkanaście lat.

Auto rodzinne do 4 tysięcy złotych – czy warto?

Wbrew pozorom odpowiedź może być twierdząca. W porównaniu do komponentów nowych samochodów części zamienne do starszych pojazdów możesz znaleźć w niskiej cenie. Takie auta charakteryzują się niskimi kosztami utrzymania, ponieważ nie musisz odwiedzać autoryzowanych serwisów. Co więcej, jeśli model ulegnie awarii, nie będziesz przejmować się tak bardzo, jak w przypadku auta za 20, 30 czy 50 tys. złotych. Jeśli potrzebujesz pojazdu do poruszania się po mieście lub do zadań specjalnych, samochód do 4 tys. złotych będzie strzałem w dziesiątkę!

Jaki samochód do 4 tys. złotych kupić?

Poniżej przedstawiamy listę najmniej awaryjnych pojazdów, które mogą pochwalić się dobrymi osiągami, przestronnym wnętrzem i wytrzymałymi silnikami. Co więcej, charakteryzują się niskimi cenami części zamiennych oraz atrakcyjną ceną, jak na auta używane. Pamiętaj jednak, by po zakupie wymienić filtry, oleje oraz rozrząd.

Ford Focus

W budżecie do 4 tysięcy złotych możesz znaleźć modele Focusa z roczników od 2000 do 2002. Dobrym rozwiązaniem może być również wybór najtańszego egzemplarza i doprowadzenie go do bardzo dobrego stanu mechanicznego stosunkowo niskim kosztem. Wszystko ze względu na fakt, że części zamienne do auta amerykańskiego producenta są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Przed zakupem takiego samochodu do 4 tys. zł warto sprawdzić stan nadwozia, ponieważ często ma problemy z korozją. Wnętrze pojazdu wykonane jest z wysokiej jakości plastików, więc nawet po latach może dobrze wyglądać. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór silnika benzynowego o pojemności 1.6 l.

Renault Clio

Samochód do 4 tys. złotych marki Renault możesz znaleźć wśród egzemplarzy z lat 2001–2003. Clio jest świetnym pojazdem do miasta, ponieważ charakteryzuje się miękkimi fotelami, a przy tym jest bardzo dobrze wyciszony. Co więcej, mimo kompaktowych rozmiarów Renault Clio jest bardzo komfortowe i przestronne. Często miewa problemy z elektryką, ale silnik jest bardzo trwały. Szczególnie jeśli mówimy o benzynowych jednostkach 1.4, które dobrze współpracują z instalacją LPG.

Volkswagen Golf

To absolutnie legendarny model, który doskonale sprawdza się jako samochód miejski lub rodzinny. Polecany jest szczególnie silnik o pojemności 1.9 l TDI. To samochód, który wyróżnia się pod względem mechaniki, wyglądu oraz pojemnego bagażnika, jak na segment B. Co więcej, egzemplarze z silnikiem Diesla są bardzo oszczędne. Trzeba jednak uważać, ponieważ wiele aut grupy VW ma wysokie przebiegi.

Opel Astra

Opel Astra jest świetnym rozwiązaniem, jeśli interesuje cię ładny i solidny samochód do 4 tys. złotych. Auto jest bardzo atrakcyjne wizualnie, a przy tym ma trwały i dynamiczny silnik, który charakteryzuje się dobrymi osiągami. Jednak stan nadwozia może pozostawiać wiele do życzenia, ponieważ drzwi, progi i wlew paliwa lubią łapać rdzę. Jeszcze jedną zaletą jest to, że Opel Astra dobrze współpracuje z instalacją gazową.

BMW serii 3

Nawet jeśli dysponujesz budżetem do 4 tysięcy złotych, możesz znaleźć samochody marki premium. Właśnie takim przykładem jest BMW serii 3, czyli popularne E36. W zakładanej kwocie znajdziesz raczej ubogo wyposażone egzemplarze, które będą pracować na bazowej wersji silnika o mocy 102 KM. Jeśli jednak chciałbyś komfortowego samochodu, który może posłużyć do zabawy. Pojazd jest świetnie wyważony, a zawieszenie wielowahaczowe wzorowo spełnia swoją funkcję. Na uwagę zasługuje kompaktowa wersja 3-drzwiowa coupé, która charakteryzuje się bardzo atrakcyjnym wyglądem. Do najczęstszych problemów BMW serii 3 należy zaliczyć luzy w zawieszeniu, korozję nadwozia oraz wycieki oleju.

Fiat Grande Punto

Za 4 tysiące złotych znajdziesz Fiata Punto z lat 2003–2005. To samochody drugiej generacji, które są dobrze zabezpieczone przed korozją, a przy tym wyróżniają się przestronnym wnętrzem. Co więcej, auto charakteryzuje się niskim spalaniem i bardzo komfortowym prowadzeniem.

Znasz już polecane auta do 4 tysięcy złotych, które możesz znaleźć na rynku wtórnym. Samochód do 4 tys. złotych daje wbrew pozorom wiele możliwości, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Archiwum: maj 2022